2019.10.09 mpotęga haft (19)
Język kaszubski mPotęga'19 Spotkania Uczniowie

Warsztaty z haftu kaszubskiego

Dnia 9.10.2019r. liderzy projektu „Matematyczne Kaszuby” w ramach programu mPotęga wraz z rodzicami brali udział w warsztatach, których tematem był haft kaszubski.

Z pomocą pani Teresy Jelińskiej, która uczy języka kaszubskiego, nauczyliśmy się haftować wzory kaszubskie i nie tylko. Pani Teresa pokazała nam, jak przenosi się wzór  z kartki na materiał przy pomocy koszulki foliowej, kalki oraz ołówka. Poznaliśmy kolory haftu kaszubskiego. Następnie wszyscy mogliśmy spróbować wyszyć wybrane przez nas wzory. Okazało się, że nie jest to wcale takie proste, jakby się mogło wydawać, ale dobrze sobie poradziliśmy. Byliśmy bardzo skoncentrowani na pracy. Haftowanie wymaga skupienia, czasu, uczy cierpliwości. Pracowaliśmy dwie godziny, a zrobiliśmy tylko niewielką część zadania, aczkolwiek, zdaniem opiekunów, małe efekty były już widoczne. Wszyscy dobrze się bawili.

Liderzy wraz z rodzicami chcieliby podziękować organizatorom za przygotowanie warsztatów i oczywiście pani Teresie Jelińskiej, która włożyła wiele wysiłku w to, aby nasze prace były piękne.

Liderzy projektu z klasy 5b:

Maja Wenta

Fabian Hendrich

Powiązane artykuły :