06.06 Orientuj się (1)
Wydarzenia

Marsz na orientację

Dnia 06.06 nasze koło „Europodwórko” organizowało kolejny marsz na orientację. Udział brały klasy piąte z podziałem na chłopców i dziewczynki. Łącznie zadania rozwiązywało sześć grup. Marsz odbył się z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Każda grupa musiała wykonać 11 zadań. Na każdym stanowisku czekały na nich różne zadania, grupy poruszały się zgodnie z mapką. Marsz rozpoczął się na drugiej lekcji. Kolejno wzywaliśmy drużyny. Zadania dotyczyły rozpoznawania flag, zabytków, znanych postaci z krajów Unii Europejskiej oraz rozwiązywania zagadek na temat słynnych bajek. Jednym z zadań było dopasowanie pozdrowienia w języku narodowym do nazwy kraju. Po podsumowaniu okazało się, że zwycięzcami zostali chłopcy z 5a, drugie miejsce zajęły dziewczyny z 5a, a trzecie miejsce należy do chłopców z 5c.

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

/Dominika Konopacka, Sandra Sadowska, Zuzanna Breza, Przemysław Talaśka/

Powiązane artykuły :