1
Języki obce Konkursy

Konkursy

Jonasz Mielewczyk kl. 3e

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego odbył się 27 października 2017r. Wzięło w nim udział 15 uczniów naszej szkoły. Do II stopnia konkursu zakwalifikował się Jonasz Mielewczyk z klasy 3e gimnazjum, który zdobył ponad 70% punktów możliwych do uzyskana.

Eliminacje rejonowe odbyły się 30 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie. Test polegał na wykonaniu zadań sprawdzających:
-rozumienie tekstu czytanego,
-rozpoznawanie i stosowanie struktur językowych,
-wiedzę o krajach anglojęzycznych.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

/Grażyna Węsiora/

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły  przystąpili  do etapu szkolnego Konkursu Biologicznego. Przygotowania do tego konkursu trwały od początku roku szkolnego w ramach koła „Młodych Przyrodników”. Wzięło w nim udział 25 osób  zainteresowanych biologią. Pięć uczennic zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Są to : Zuzanna Czapiewska kl IIIe, Magdalena Bojek IIIf, Klaudia Bojanowska IIIf, Klaudia Szreder IIIb oraz Martyna Michalak IIc. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.

/Iwona Andraszewicz/

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy  kolejny  raz  do XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy  Parki Krajobrazowe Polski”.  Konkurs wymagał od uczniów  szerokiej wiedzy przyrodniczej. Test zawierał pytania z  geografii, biologii i wiedzy o regionie Do etapu szkolnego przystąpiło 17 osób. Do kolejnego etapu  zakwalifikowali się następujący uczniowie: Klaudia Bojanowska  IIIf, Aleksandra Stencel IIe, Marta Treder IIIg, Tymoteusz Krzebietke IIg .  Będą oni tworzyć drużynę i reprezentować naszą szkołę na kolejnym etapie konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

/Iwona Andraszewicz/

Powiązane artykuły :