DSCF7563
Konkursy Uczniowie

Konkurs recytatorski

28 lutego odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I naszej szkoły. Zaprezentowali oni dwa wiersze polskich autorów. Wybór zwycięzców był trudny. Ostatecznie klasyfikacja przedstawia się następująco:
1 miejsce: Maja Teclaf z klasy 1d
2 miejsce: Zosia Płotka z klasy 1c
3 miejsce: Amelia Złoch z klasy 1b.
Zwyciężczyniom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Do etapu gminnego zakwalifikowały się uczennice, które zajęły pierwsze i drugie miejsce. Trzymamy za nie kciuki i wierzymy w wygraną.

/E. Ragan/

Eliminacje szkolne Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach odbyły się w dniu 27 lutego 2018 roku. Wzięły w nich udział cztery  uczennice w kategorii klas siódmych oraz  drugich i trzecich gimnazjum. Pierwsze miejsce zajęła Kornelia Węsierska z kl.IIIb, drugie – Natalia Plaga z kl. IIIf,  a trzecie miejsce –  Klaudia Bojanowska z IIIf. Do eliminacji gminnych wytypowano Kornelię Węsierską  i Natalię Plagę.

W kategorii klas czwartych wystąpiło dziesięcioro uczniów. Pierwsze miejsce zajął Julian Tesmer z kl. IVb, drugie miejsce – Natalia Penk z kl. IVa, a trzecie miejsce Kinga Stencel z kl. IVb oraz Zofia Zakrzewska z kl. IVa. Do eliminacji gminnych wytypowano Juliana Tesmera i Natalię Penk.

Kornelia Węsierska z kl.IIIb otrzymała wyróżnienie w gminnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

Powiązane artykuły :