2020.12.04 Konkurs recytatorski (37)
Uczniowie

Konkurs recytatorski

W piątek 4 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Celem konkursu było:

-popularyzowanie twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy;
-rozwijanie zdolności recytatorskich;
-zainteresowanie dzieci poezją;
– umożliwienie zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich na większym forum.

Do konkursu zgłosiło się 18 dzieci z klas “0”. Już od rana dzieci z przejęciem czekały na swój występ. Wszyscy pięknie recytowali wybrane wiersze, a dodatkowo u niektórych uczestników dopełnieniem były charakterystyczne stroje lub rekwizyty.

Bardzo trudno było wybrać zwycięzców. Ostatecznie zwycięzcami zostali:

I miejsce – Natalia Pobłocka “0”b oraz Filip Forycki “0”c

II miejsce – Nadia Białk “0”b oraz Urszula Staszek “0”c

III miejsce – Wiktoria Szczypior “0”a oraz Nikola Treder “0”a

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursie oraz upominki.

Osoby, które zajęły I miejsce będą reprezentowały naszą szkołę w “III gminnym konkursie recytatorskim wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy dla dzieci w wieku przedszkolnym” organizowanym przez Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Mojuszu. Konkurs odbywa się pod Patronatem Pana Tadeusza Kobieli – Wójta Gminy Sierakowice. W tym roku konkurs ten ma charakter wyłącznie występów on-line. W związku z tym, piękne recytacje naszych zwycięzców zostały nagrane oraz przesłane do organizatora konkursu. Trzymamy za nich kciuki 🙂

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne recytacje wierszy polskich autorów i wytrwałość w opanowaniu pamięciowym utworów, a rodzicom za przygotowanie dzieci do występu.

Powiązane artykuły :