Konkurs recytatorski +4 (15)
Konkursy Uczniowie

Konkurs recytatorski

Za nami szkolny i gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Poniżej przedstawiamy informacje o jego przebiegu.

1 marca 2019 odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Ten dzień to wspaniałe święto malowane słowem polskich poetów. Celem konkursu była prezentacja i upowszechnienie żywego słowa, uwrażliwienie uczniów na piękno poezji oraz popularyzacja literatury pięknej. Uczestnicy zaczarowali jury, dzieci oraz rodziców pięknym przekazem radosnych dziecięcych strof. Ogromne brawa i podziękowania należą się wszystkim, którzy podjęli się tego trudnego zadania. Pokonali tremę i dzielnie zmierzyli się z wyzwaniem. Wszyscy zostali zwycięzcami! Niestety konkurs rządzi się swoimi prawami i jury musiało wybrać najlepszych z najlepszych.

Oto oni:

1 miejsce – Maja Teclaf klasa 2d

„Dyzio marzyciel” Julian Tuwim

„Okulary” Julian Tuwim

2 miejsce – Sonia Mayorov klasa 1a

„Piłka” Dorota Gellner

„Zakochana żaba” Tadeusz Śliwiak

3 miejsce – Rozalia Domaszk 2a

„Spóźniony słowik” Julian Tuwim

„Kłamczucha” Julian Tuwim.

Na eliminacjach gminnych Konkursu recytatorskiego naszą szkołę reprezentowały Maja Teclaf i Sonia Mayorov. Dziewczynki dały świetny popis swoich umiejętności. Należą im się ogromne brawa i podziękowania. Sonia zajęła 3 miejsce.

/Joanna Antczak/

W czwartek 7 lutego 2019 roku odbył się szkolny etap XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej. W turnieju wzięło udział 21 osób, które zaprezentowały po dwa utwory poetyckie. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci starszych 4 – 5  klasa SP oraz młodzież 7 – 8 klasa SP i 3 klasa gimnazjum.

Komisja, w skład której weszły nauczycielki języka polskiego, przyznała następujące miejsca:

  1. Konstanty Mayorov 4a
  2. Laura Wrólewska 4b
  3. Zofia Zakrzewska 5a
  1. Lidia Grot 7a
  2. Aleksandra Bojanowska 3e gim.
  3. Maksymilian Dułak 7b

Recytatorzy, którzy zajęli I i II miejsca, reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym konkursu, który odbył się 6 marca 2019 roku.

Miło nam poinformować, że Kostek Mayorov został zwycięzcą gminnego etapu konkursu i niedługo wystąpi podczas eliminacji powiatowych w Kartuzach. Opiekunką ucznia jest pani Aldona Skorowska. Gorąco gratulujemy i życzymy powodzenia!

/Karina Jaroszewska/

Powiązane artykuły :