Muzyka Uczniowie Wydarzenia

Koncert Bożonarodzeniowy

“…Jest cicho. Choinka płonie, na szczycie cherubin fruwa.
Na oknach pelargonie, blask świeczek złotem zasnuwa,
A z kąta z ust płynie kolęda…”

W sobotę 11 stycznia 2020 roku tradycyjnie, jak co roku w tym czasie, kolejny raz przeżywaliśmy Boże Narodzenie, śpiewając kolędy i pastorałki oraz pieśni o tematyce bożonarodzeniowej w ramach Koncertu Bożonarodzeniowego. Uczestnikami koncertu byli uczniowie dwóch szkół podstawowych.

Nasze zaproszenie przyjęli Rodzice i Goście, którzy licznie przybyli w sobotnie popołudnie do auli naszej SP nr 2 przy ulicy Spacerowej 14. Dziękujemy!

Na program koncertu złożyły się następujące utwory:
1.      Cicha noc / chóry SP 2 i SP 1
2.      Narodził się Jezus Chrystus
3.      Sianko na stół
4.      Bóg  narodzi się
5.      Mario, czy Ty wiesz?
6.      Aniołek maleńki jak wróbelek
7.      Zagraj dziecku najpiękniejszą kołysankę
8.      Nauczmy się żyć obok siebie
9.      Wcyg od nowa
10.  Święta w nas
11.  Feliz navidad
12.  Adios Nonino – Astor Piazzola
13.  Nasza cicha noc
14.  Raz w roku

Naszym gościem była Pani Kornelia Grot, która pięknie zaśpiewała przy własnym akompaniamencie na gitarze wraz ze swoją córką Lidką dwa utwory “Bóg narodzi się” oraz “Przekażmy sobie znak”.

Uczniowie klasy I a przygotowane przez Panią Hannę Leszczyńską wykonały układy ruchowe do piosenek “Mario, czy Ty wiesz?” oraz “Aniołek maleńki jak wróbelek”, wywołując wiele pozytywnych emocji u widzów. Mogliśmy również posłuchać pięknej prezentacji tanga Astora Piazzoli na akordeonie guzikowym w wykonaniu uzdolnionego Maksymiliana Lejk. Jak co roku gościliśmy absolwentki naszej szkoły, które zaśpiewały dla nas utwór “Nasza cicha noc”. Całości dopełniły opracowania utworów w wykonaniu zespołów wokalnych: grupy młodszej i starszej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach oraz gospodarza – Chóru Szkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.

…Niech magiczna moc Bożego Narodzenia przyniesie Wam spokój i radość.Niech każda chwila żyje własnym pięknem, a Nowy Rok 2020
obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.
Życzymy Wam,  by Dobro mieszkało w Waszych  sercach…

Do zobaczenia na kolejnym Koncercie Bożonarodzeniowym – już za rok!