Koncer Bożonarodzeniowy 20182019 (6)
Muzyka Wydarzenia

Koncert Bożonarodzeniowy Chóru Szkolnego

Koncert Bożonarodzeniowy Chóru Szkolnego to kilkunastoletnia tradycja w naszej szkole. W tym roku odbył się w niedzielę 20.01.2019 roku w szkolnej auli. Zaprosiliśmy Rodziców, Nauczycieli oraz Dyrekcję szkoły. Na początek nasza prowadząca Ola przywitała wszystkich serdecznie:
Za nami Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc – noc, w której
Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana.
Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. 
Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. 
Dziś, przy udziale naszych koleżanek i kolegów spróbujemy wspólnie kolędować. 

Chór wykonał następujące utwory:

„Z narodzenia Pana”
„Cicha noc”
„Przybieżeli do Betlejem”
„W dzień Bożego Narodzenia” „Babci zegar”/ Lidka Grot solo
„Święta w nas”/ Julia Bigus solo
„Zima lubi dzieci” / Selena Hendrich kl. „O” i Mikołaj Bigus kl.1
„Mary, did you know” / Ania Cyperska i Paulina Wojcieszak, Tobiasz akordeon
„Pierwsza gwiazdka” / absolwenci: Małgosia Wróbel i Maciej Toczek
„Zaśnieżone miasta”/ Paulina Wojcieszak solo.

Ola na zakończenie przekazała wszystkim życzenia noworoczne:
Na ten Nowy Rok 2019 przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia. Miejcie zawsze dla siebie uśmiech, nie tylko w świąteczny czas. Podajcie pomocną dłoń, tym, co jej potrzebują, a wówczas zrozumiecie, że prawdziwy skarb, to nasze serca. Te święta, to święta dobrych myśli, serca i miłości.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność na naszym kolejnym Koncercie Bożonarodzeniowym.

Zapraszamy za rok!

/Wioletta Kuczkowska oraz chórzyści: Ania Cyperska 3 c, Martyna Michalak 3 c, Klaudia Śpica 3c, aulina Wojcieszak 3 c, Magdalena Myszk 3 f, Zuzanna Neubauer 8 a, Julia Błonk 8 b, Zuzanna Gojtowska 8 c, Julia Bigus 8 c, Martyna Skrzypkowska 8 c, Lidia Grot 7 a, Tobiasz Wenta 3 d / akordeon. Gościnnie wystąpili: Selena Hendrich kl. „O” i Mikołaj Bigus kl. 1 oraz absolwenci Małgorzata Wróbel i Maciej Toczek/

Powiązane artykuły :