IMG_4788
Konkursy Uczniowie

Mamy Laureata

Kacper Stankowski laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2017/2018.

Kacper Stankowski, uczeń naszej szkoły, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się tylko 85 uczniów z województwa pomorskiego. Aby zostać laureatem uczeń musiał zdobyć 80% punktów z części pisemnej. Laureatami konkursu w województwie pomorskim zostało tylko 46 uczniów. Zatem znalezienie się w czołówce najlepszych matematyków w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu się ucznia.

Kacprowi przysługuje wiele przywilejów. Osiągnięcie zostanie wpisane na świadectwie szkolnym, tuż obok celującej oceny z matematyki. Uczeń zwolniony jest z egzaminu gimnazjalnego z części matematycznej. W nagrodę może wybrać dowolną szkołę ponadgimnazjalną.

Kacper każdy etap konkursu traktował jak poważne wyzwanie, z którego wywiązywał się wzorowo. Gratulujemy!

/opiekun -Emilia Syldatk/

Powiązane artykuły :