2021.04.23 Dzień Ziemi
Freinet Wydarzenia

Jesteśmy EKO!

Ostatnie dni w naszej szkole i domach upłynęły pod znakiem szczególnej dbałości o środowisko przyrodnicze ze względu na święto “Dnia Ziemi”.  Zobaczcie jak jak wiele ekologicznych inspiracji urzeczywistniło się w ostatnim czasie.

23.04.2021  dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach tegorocznej akcji “ODBUDOWA LASÓW: DROGĄ ODNOWY I DOBREGO SAMOPOCZUCIA” posadziły 100 sadzonek drzew na terenie naszej szkoły.

Dziękujemy Nadleśnictwu w Kartuzach za pozytywne rozpatrzenie  prośby Dyrektora Szkoły i przekazanie sadzonek oraz Panu leśniczemu Marcinowi, który dostarczył drzewka i nadzorował nasze dzisiejsze działania przyrodnicze.

Ku zadowoleniu dzieci, każde z nich otrzymało od pana leśniczego drobny upominek.

Mamy nadzieję, że podjęte przez społeczność szkolną edukacyjne działania przyrodnicze będą sposobnością do kształtowania prawidłowych postaw proekologicznych.

/Dorota Gierszewska/

Przez ostatnie dni nasi uczniowie z klas 4-8 oraz pracownicy szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę w eko-quizie. “Ile rozkłada się plastikowa butelka? Ile mamy parków narodowych?”, to tylko niektóre pytania na które poszukiwaliśmy odpowiedzi. Łącznie 187 osób podjęło to wyzwanie! Wynik, który udało się nam uzyskać to ponad 70%!
Zobaczcie sami czy znacie odpowiedź na te zagadki.

Pobierz (PDF, 387KB)

Klasa 1a nadała drugie życia odpadom, tworząc plakaty promujące dbanie o naszą Planetę Ziemię.

Kliknij na prezentacji ikonę pełnego ekranu i wyrusz w ekopodróż z klasą 2a.

Dzieciaki z klasy 3a, jak co roku, dołączyły do eko- zadań z okazji Dnia Ziemi tym razem pod hasłem „Przywróćmy naszą Ziemię”. Po wspólnej naradzie, a właściwie po ogromnej zielonej burzy mózgów postanowiliśmy, że każdy posprząta swój kawałek Ziemi. Znalezione śmieci, a także zdobytą wiedzę podczas „zielonego tygodnia online”, wykorzystamy do stworzenia eko-gry planszowej. Stwierdziliśmy jednogłośnie, że warto uczyć się jak uratować świat przed potopem śmieci. Chcąc zacząć zmiany, zacznijmy od nas samych. Filmik prezentuje czy udało nam się podołać wyzwaniu. I mimo, że kawałek pozbawionej śmieci Ziemi jest jak kropla w morzu, to cytując za Matką Teresą z Kalkuty „Czujemy, że nasza działalność to tylko kropla w morzu. Ale bez niej ocean byłby uboższy.”, róbmy swoje, aby cieszyć się naszą Ziemią. Zachęcamy wszystkich do bycia EKO, do życia zero waste, bo to jest cool 🙂

/Dzieciaki z 3a i pani Asia/

Powiązane artykuły :