2021.05.07 Spotkanie z GUM (2)
Spotkania Szkoła Promująca Zdrowie

Internet – przyjaciel czy wróg?

Nasi uczniowie wzięli udział w lekcji on- line, które została przeprowadzone przez studentów z kierunku Pielęgniarstwo Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas zajęć poruszyliśmy bardzo ważny temat, jakim jest ilość czasu spędzana przed komputerem. Jeszcze nie tak dawno komputer był zdobyczą techniki, dziś jest niemalże w pokoju każdego dziecka. Dzięki niemu możemy uczyć się nowych rzeczy, rozwijać swoje zainteresowania czy po prostu ułatwiać sobie życie, np. komunikować się z przyjaciółmi, robić zakupy. Ważne, by zachowywać umiar korzystając z komputera. Planując swój czas wolny, warto uwzględnić w nim nie tylko komputer, ale także piłkę, rower, rolki czy hulajnogę lub inną ulubioną aktywność. Nie należy zapominać też o rodzinie, przyjaciołach. Przecież poza wirtualnym światem jest ten ważniejszy – świat rzeczywisty. Komputer i Internet nie może stać się dla nas całym światem.
Dziękujemy 🙂

/Anna Bendzmer/

Powiązane artykuły :