2021.06.09 Góra Grosza (2)
Akcje charytatywne Uczniowie

Góra Grosza – podsumowanie

Dzięki Wam, drodzy uczniowie, udało nam się przekazać Towarzystwu Nasz Dom niebagatelną sumę 2910,75 zł. Jest nam niezmiernie miło, ponieważ w tak trudnych czasach wielu z Was przyłączyło się do akcji „Góra Grosza” i okazało życzliwość, szczodrość i dobroć, dlatego jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, co znaczy wzajemna pomoc. Zebrana przez Was wielka „Góra Grosza” pomoże dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla niektórych będzie to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce – korepetycje, dla innych – możliwość rozwijania talentu lub też dofinansowanie dla wychowanków, którzy stoją na progu do samodzielności.

W „Górze Grosza” każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Łącznie przynieśliście 102 237 sztuk monet! Najwięcej z naszej szkoły uzbierali: Dawid Mrozewski z klasy 5b, Maja Wenta z klasy 6b oraz Zuzannna Ramczyk z 7c.

Dziękujemy za pomoc uczniom klasy 6b za posegregowanie, zliczenie, ważenie monet oraz wypełnianie rachunków. Dziękujemy panu Romanowi Grubie, panu Mirosławowi Bławatowi za przewiezienie ciężkich kartonów z monetami do Urzędu Pocztowego, które ważyły łącznie ponad 200 kg! Dziękujemy również paniom, które dostarczyły puste kartony (potrzebne były aż 24 sztuki).

Z całego serca dziękujemy uczniom za każdy przekazany przez Was grosik.  ❤️️

Szkolni organizatorzy: Ewelina Cierocka, Marzena Garska – Bonicka i Małgorzata Kostuch

 

Powiązane artykuły :