GNM
Uczniowie Wydarzenia

Gminny Mistrz Wiedzy o Motoryzacji

W nocy z 2 na 3 marca 2018r. odbyła się Gminna Noc Motoryzacji, na której wyłoniono Gminnego Mistrza Wiedzy o Motoryzacji 2018. Uczniowie klas gimnazjalnych ze szkół: SP nr 2 w Sierakowicach, SP w Kamienicy Królewskiej, SP w Tuchlinie oraz SP w Gowidlinie brali udział w konkursie wiedzy o różnych markach samochodów, a także ich historii.

Zanim jednak doszło do w/w  wyboru, uczniowie mieli możliwość  obejrzeć z bliska samochody, którymi przyjechali  do nas przedstawiciele autoryzowanego serwisu AUTO MIRAS, p. Adrian Klawikowski – marką SAAB, p. Dawid Galeński – audi 80B, p. Adrian i Patryk Gojtowscy –wartburgiem i mercedesem W 124, p. Bartłomiej Leszk –mercedesem  W124 coupe. Pomimo srogiego mrozu  (-15 stopni) młodzież z zainteresowaniem  słuchała historii samochodów oraz ciekawostek z nimi związanych.

Po prezentacji odbył się  test z wiedzy motoryzacyjnej, najlepszym w tej dziedzinie okazał się  Jeremiasz Brzeski- uczeń SP nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. GRATULUJEMY!!!

Podczas nocy uczniowie brali także udział w zajęciach integracyjnych, sportowych oraz filmowych.

Konkurs organizowano po raz pierwszy i już wiadomo, że cieszył się dużym zainteresowaniem . Stąd też pomysł na kolejne motoryzacyjne  przedsięwzięcie, które już 2019 roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zainspirowali uczniów do rozwijania swoich motoryzacyjnych pasji.

/Organizatorzy: Wiesława Płotka, Iwona Koszałka-Arent, Bartłomiej Leszk/

Powiązane artykuły :