1
Język kaszubski Konkursy

Gminny Festiwal Piosenki Kaszubskiej “Kaszëbsczé spiéwë”

W środę 11 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Jelonku odbył się Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej “Kaszëbsczé spiéwë”.

W konkursie wzięli udział reprezentanci szkół podstawowych naszej gminy w kilku kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy wzięliśmy  udział w tym konkursie, ponieważ jest on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowała Julia Błonk z klasy 7b, której towarzyszyła z akompaniamentem Ania Gosz z klasy 7b. Julia wykonała z gitarą dwa utwory w języku kaszubskim i zdobyła 2 miejsce. Będzie reprezentować naszą szkołę – SP nr 2 – w etapie powiatowym, który odbędzie się w Kamienicy Szlacheckiej w piątek 20 października 2017 roku.

Gratulujemy pięknego występu.

Opiekun – Wioletta Kuczkowska

Powiązane artykuły :