20181110_121401
Konkursy ŚN2018 Szkoła Promująca Zdrowie Uczniowie

Festiwal Biegowy Szkół im. Józefa Piłsudskiego

W tym roku po raz  czwarty nasza szkoła otrzymała zaproszenie do Warszawy na Festiwal Biegowy Szkół im. Józefa Piłsudskiego. Celem tej 3- dniowej sportowej imprezy było upamiętnienie historycznych wydarzeń sprzed 100 laty; odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Każdego roku zawody składały się z kilku biegów na różnych dystansach. Tak też było i tym razem. Sztafeta 4X200m, sztafeta 4x800m oraz bieg główny , Mila Niepodległości (1918m) tworzyły program tegorocznego spotkania.

Zespół , który reprezentował naszą szkołę to: Filip Gilmajster, Dominik Kotłowski, Kacper Lis, Maciek Polejowski, Krzysiek Różnicki i Kacper Sildatk. Chłopcy spisali się rewelacyjnie i nie dali szans pozostałym 11 reprezentacjom. Wygrali wszystkie klasyfikacje zespołowe i indywidualne. W Mili Niepodległości bezkonkurencyjny w swojej grupie wiekowej okazał się Krzysiek Różnicki (Kacper Sildatk zajął trzecie miejsce) natomiast w grupie ósmoklasistów Dominik Kotłowski nie pozwolił odebrać sobie tytułu mistrza. W klasyfikacji generalnej po raz czwarty uzyskaliśmy tytuł Najlepszej Szkoły Festiwalu Biegowego. Wielkie gratulacje !!!

/Maciej Lewandowski/ 

Powiązane artykuły :