2024.06.11 Fast heroes (4)
2023/2024 Szkoła Promująca Zdrowie

@FASTHeroes-PL

Prezentujemy naszych dumnych bohaterów Załogi FAST 112, klasa 2A -gotowa nieść pomoc.
Szymon R, Miłosz L, Ala N, Klara F, Zuzia Z, Zuzia M, Tosia G, Lena B, Łucja Z, Nadia K-uczennice i uczniowie klasy 2a samodzielnie pod czujnym okiem wychowawczyni opracowali scenariusz przedstawienia, ułożyli choreografię do piosenki i zaprezentowali podczas ostatniego festynu rodzinnego w naszej szkole.
W ramach realizowanych zajęć międzynarodowego programu edukacyjnego FAST HEROES nauczyli się jak rozpoznać trzy najważniejsze objawy udaru mózgu i wiedzą jak mogą pomóc, gdyby ktoś potrzebował pomocy. Tym darem wiedzy postanowili się podzielić.
“Według WHO, co czwarta osoba dozna w swoim życiu udaru mózgu. Jedna trzecia chorych z udarem mózgu pozostanie trwale niepełnosprawna i nie będzie w stanie oddać się wnukom i rodzinom, jak dawniej.”
Pewnie wiele osób zastanawia się, dlaczego angażujemy dzieci w projekt dotyczący udaru mózgu, który przecież dotyczy zwykle starszych osób. Celem programu jest kształcenie całej rodziny. Dzieci uczą się rozpoznawania głównych objawów udaru mózgu oraz tego, co należy zrobić, gdy takie objawy wystąpią, następnie otrzymują “misję” przekazania tej wiedzy rodzinie, co potencjalnie może uratować komuś życie.
Chcemy podziękować uczniom za podjęcie się zadania, gratulujemy kreatywności i odwagi.
Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w realizację przestawienia.
Edyta Paracka, logopeda szkolny- koordynator szkolny programu FAST HEROES
Hanna Leszczyńska wychowawczyni klasy 2 a
UWAGA:
1-jeśli czyjaś buzia nagle opadła z jednej strony
1-jeśli komuś nagle zabrakło siły w jednej ręce
2-jeśli dwie wykrzywione wargi złożyły się w niezrozumiałą mowę
dzwoń pod numer 112
CZAS to najlepsza broń przeciw udarom mózgu
@FASTHeroes-PL

Powiązane artykuły :