IMG_8532
Języki obce Konkursy

Europejski Dzień Języków Obcych

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych odbyły się dnia 23 listopada 2018 roku. Zaangażowana została cała społeczność  szkolna, od najmłodszych po najstarszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Oddziały przedszkolne i uczniowie klas pierwszych i drugich popisali się kreatywnością tworząc  piękne, kolorowe  plakaty przedstawiające wylosowane kraje europejskie. Poziom wykonania prac był bardzo wysoki, za co w dużym stopniu dziękujemy opiekunkom grup najmłodszych.  A na jednej z przerw, wraz z opiekunkami i dyrekcją szkoły,  wzięły udział w nauce tańca i piosenki Boogie Woogie przygotowanego przez nauczycielki języka angielskiego.

Klasy czwarte i piąte zachwyciły nas swym zaangażowaniem, różnorodnością użytych  technik, pomysłowością i  ogromną pracą, które włożyły w przygotowanie makiet wylosowanych przez nich krajów. Uczniowie przedstawili znane budynki,  potrawy, symbole, znane postaci  oraz produkty pochodzące z poszczególnych państw.

Przedstawiciele klas siódmych i ósmych przebrali się i  prezentowali  w różnych klasach znane osoby. Dzięki nim poznaliśmy bliżej sławnych piosenkarzy, sportowców, patronów  i mieszkańców w tradycyjnych strojach  z różnych krajów.

Najstarsi uczniowie szkoły – gimnazjaliści z klasy trzeciej, przygotowali tradycyjne potrawy, które prezentowali pozostałym uczniom szkoły. Mieliśmy okazję spróbować  różnych przekąsek, deserów i  napojów charakterystycznych dla wylosowanych przez nich państw. Sposoby prezentacji potraw były  bardzo rożne, pojawiły się nawet boginie greckie, które częstowały ambrozją i nektarem (czytaj: sałatką grecką i sokiem pomarańczowym).

Korytarze szkolne tego dnia były bardzo kolorowe dzięki przygotowanym przez każdą klasę flagom, można było się dowiedzieć  wielu ciekawych rzeczy z wywieszonych  plakatów przygotowanych przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, a podczas przerw wielkim zainteresowaniem cieszyły się wystawione przez klasy 4 i 5 makiety oraz wyświetlane filmiki na temat krajów europejskich.

Nauczyciele języków obcych dziękują wszystkim uczniom  i reprezentantom klas  za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie Europejskiego  Dnia Języków, a wychowawcom za pomoc i wsparcie swoich uczniów.

/Anna Budzanowska/

Powiązane artykuły :