2019.10.22 Dzień Języków Europejskich (54)
Języki obce Uczniowie

Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 22 października 2019 roku odbyły się obchody Dnia Języków Europejskich. Zaangażowana została cała społeczność szkolna, od najmłodszych po najstarszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.

Oddziały przedszkolne wykonały przepiękne, kolorowe plakaty na temat wylosowanych przez siebie krajów, natomiast uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich popisali się kreatywnością tworząc niepowtarzalne makiety 3D odzwierciedlające kraj, którego dotyczy. Zawierały one nazwę kraju oraz jego stolicę, jak również cechy charakterystyczne m.in. zabytki, najciekawsze miejsca, znani ludzie, potrawy czy też produkty pochodzące z konkretnego państwa.

Efekty swoich prac uczniowie umieścili na przygotowanych w tym celu parawanach w auli szkolnej oraz na stolikach.

Poziom wykonania prac był bardzo wysoki, za co w dużym stopniu dziękujemy opiekunkom grup najmłodszych.

Klasy czwarte zachwyciły nas swym zaangażowaniem, różnorodnością użytych technik, pomysłowością i ogromną pracą, które włożyły w przygotowanie plakatów wylosowanych przez nich krajów. Uczniowie przedstawili znane budynki,  potrawy, symbole, znane postaci  oraz produkty pochodzące z poszczególnych Państw.

Przedstawiciele klas piątych i szóstych przebrali się i  prezentowali wśród swoich kolegów i koleżanek znane osoby. Dzięki nim poznaliśmy bliżej sławnych piosenkarzy, sportowców, patronów i mieszkańców w tradycyjnych strojach z różnych krajów.

Najstarsi uczniowie szkoły – z klasy siódmej i ósmej przygotowali tradycyjne potrawy, które prezentowali pozostałym uczniom szkoły. Mieliśmy okazję spróbować przekąsek, deserów i  napojów charakterystycznych dla wylosowanych przez nich Państw. Sposoby prezentacji potraw przeszły nasze najśmielsze oczekiwania dzięki różnorodności i pomysłowości wychowanków.

Na czwartej lekcji uczniowie klas 0 oraz I-III wraz z opiekunkami i dyrekcją szkoły, wzięli udział w nauce tańca do piosenki “If you’re happy and you know it” przygotowanego przez Panią Honoratę Wrycza.

Korytarze szkolne tego dnia były bardzo kolorowe, dzięki przygotowanym przez każdą klasę flagom, które widniały na drzwiach każdej sali lekcyjnej. Można było się dowiedzieć wielu ciekawostek z wywieszonych  plakatów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, a podczas przerw wielkim zainteresowaniem cieszyły się wystawione przez klasy I, II i III makiety oraz wyświetlane filmiki na temat krajów europejskich.

Nauczyciele języków obcych dziękują serdecznie wszystkim uczniom i reprezentantom klas za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie Dnia Języków Europejskich, a wychowawcom za pomoc i wsparcie swoich uczniów.

Powiązane artykuły :