25.09 Dzień Pustej Klasy
Uczniowie

Dzień pustej klasy

Po raz kolejny wzięliśmy udział w świętowaniu Dnia Pustej Klasy! 25 września 2020r.

W tym dniu w klasach 1a, 2a, 3a i 3b wszystkie ławki były puste. Dzieci zajęły ławki w „zielonej klasie” pod chmurką. To był dzień inny niż wszystkie. Odkrywaliśmy piękno natury, lasu, łąki, odbywaliśmy spacery, bawiliśmy się w kontakcie z przyrodą.

Ten dzień dostarczył nam możliwości uważnej i radosnej obserwacji natury. Edukacja terenowa, outdoorowa okazała się dla nas wszystkich wspaniałym czasem budowania relacji, odkrywania, doświadczania tego wszystkiego, co mamy na wyciągnięcie ręki. Niewątpliwie jest to jedna z najszczęśliwszych edukacji na świecie 🙂

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Zobaczcie „zieloną fotogalerię”. Zachęcam wszystkich, dużych i małych do udziału w kolejnym świętowaniu Dnia Pustej Klasy za rok w ostatni piątek września 2021r.

/Joanna Antczak/

Powiązane artykuły :