2020.03.02 Spotkanie – żołnierze wyklęci (19)
Historia Wydarzenia

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W dniu 2 marca 2020 roku klasy siódme i ósme spotkały się, w auli szkolnej, z panem Kazimierzem Borzestowskim, który jest wiceprezesem zarządu Okręgu Kaszubsko-Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP, czyli organizacji nawiązującej do postaci patrona naszej szkoły. Wydarzenie to miało związek z obchodami Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten temat już od kilku lat wpisał się na stałe do kalendarza SP2. Nasz gość przybliżył uczniom sytuację podziemia niepodległościowego w czasie II Wojny Światowej oraz działań partyzanckich również po jej zakończeniu. Szczególną uwagę poświęcił roli Żołnierzy Niezłomnych i ich działań na terenie Gminy Sierakowice. Oprawę muzyczną, jako przerywnik do wystąpień prelegenta, zapewnił absolwent naszej szkoły – członek Wędrownej Drużyny ZHP im. Żołnierzy Wyklętych w Sierakowicach – Tobiasz Wenta.

Serdecznie dziękujemy za przybliżenie tak ważnego tematu dotyczącego umiłowania ojczyzny ponad własne życie!!!

Powiązane artykuły :