IMG_2554
Języki obce Konkursy

Dzień Języków Obcych

Tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych odbyły się dnia 27 października 2017 roku. Konkurs skierowany był do całej społeczności szkolnej, od najmłodszych po najstarszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Oddziały przedszkolne i uczniowie klas pierwszych przygotowali piękne, kolorowe plakaty ukazujące różne symbole krajów anglojęzycznych. Poziom wykonania prac był bardzo wysoki, za co w dużym stopniu dziękujemy opiekunkom grup najmłodszych.

Konkurs odbył się osobno dla klas czwartych i siódmych szkoły podstawowej, które prezentowały swoje umiejętności z zakresu wiedzy z języka angielskiego. Natomiast klasy drugie i trzecie oddziałów gimnazjalnych z języka niemieckiego i francuskiego. Zadania konkursowe w formie quizu dotyczyły poprawnego stosowania struktur leksykalno-gramatycznych, scenek rodzajowych, narysowania obrazka według usłyszanego opisu, a także wiedzy z zakresu kultury, historii i geografii krajów europejskich. Ponadto reprezentanci wszystkich klas zaśpiewali piosenkę w wybranym języku, omówili wcześniej przygotowany plakat i zaprezentowali strój charakterystyczny dla danego państwa. Te ostatnie dyscypliny konkursowe w szczególności dostarczyły nam dużo niesamowitych wrażeń. Mieliśmy niepowtarzalną okazję podziwiać piękny śpiew i stroje naszych uczniów, którzy przebrali się między innymi za Królową Elżbietę, typowego Szkota, Coco Chanel, Fantomasa, Asterixa i Smerfy.

Nagrodą za zajęce pierwszego miejsca była ocena celująca, natomiast ocena bardzo dobra za miejsce drugie. Ponadto wszystkie klasy otrzymały dyplomy za udział w obchodach Dnia Języków Obcych, a uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni punktami za udział w konkursie na poziomie szkolnym.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy 4 – język angielski

I miejsce – klasa 4a
II miejsce – klasa 4b
III miejsce – klasa 4c

Klasy 7 – język angielski

I miejsce – klasa 7a
II miejsce – klasa 7b
III miejsce – klasa 7c

Klasy 2 Gim – język francuski

I miejsce – klasa 2e
II miejsce – klasa 2f
III miejsce – klasa 2a

Klasy 3 Gim – język francuski

I miejsce – klasa 3b
II miejsce – klasa 3d
III miejsce – klasa 3h
IV miejsce – klasa 3g

Klasy 2 Gim – język niemiecki

I miejsce – klasa 2c
II miejsce – klasa 2g
III miejsce – klasa 2b
IV miejsce – klasa 2d

Klasy 3 Gim – język niemiecki

I miejsce – klasa 3e
II miejsce –  klasa 3a
III miejsce – klasa 3f
IV miejsce – klasa 3c

Nauczyciele języków obcych dziękują wszystkim reprezentacjom i występującym uczniom za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie Dnia Języków Obcych, a wychowawcom za pomoc i wsparcie swoich uczniów.

Grażyna Węsiora

Powiązane artykuły :