IMG_7804
Biblioteka Uczniowie Wydarzenia

Dzień Głośnego Czytania

W dniu 28 września 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie klas 0 –II zgromadzili się w auli szkolnej, gdzie mieli okazję wysłuchać głośnego czytania fragmentów książki pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Dzieci poznały wspaniałych bohaterów książki oraz ich różne rozterki i przygody.

Czytanie rozpoczął Pan Dyrektor Krzysztof Andryskowski.

Następnie czytali następujący uczniowie:

Klasa II a- Milena Laska, Rozalia Domaszk, Artur Puzdrowski, Milena Pawłowska, Aleksander Kuczkowski,

Klasa II b- Agata Bronk. Amelia Złoch, Mikołaj Puzdrowski, Dawid Treder,

Klasa II c- Julia Bronk, Sabastian Łangowski, Amelia Strzelczak, Maja Klejna,

Klasa II d- Maja Teclaf, Filip Miotk,, Anna Płotka, Mikołaj Bulczak.

Po przejściu do klas dzieci kontynuowały głośne czytanie w klasach oraz wykonywały prace konkursowe polegające na narysowaniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków, a także tworzyły komiksy. Uczniowie klas II otrzymali dodatkowo mini-albumy motywacyjne na naklejki, które inspirują do codziennego głośnego czytania (dziecko otrzymuje naklejkę od nauczyciela za potwierdzone podpisem rodzica, poświęcone co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie).

Był to wspa­niały dzień dla wszyst­kich, któ­rzy lubią czytac książki, oraz dla tych, któ­rzy dopiero uczą się je czytać.

 

/Wychowawcy klas 0 – II/

Powiązane artykuły :