2020.09.29 Dzień Głośnego Czytania (16)
Uczniowie

Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września obchodziliśmy w klasach 0 – III „Dzień Głośnego Czytania”. Jest to jeden z tych dni w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała dla dzieci i młodzieży. Data 29 września to dzień urodzin autorki.

Tego dnia panie wychowawczynie w klasach czytały swoim uczniom wybrane książki. Klasy „0” wysłuchały bajek „Jaś i Małgosia” oraz „Czerwony Kapturek”, klasy I „Plastusiowy pamiętnik”, natomiast klasy II czytały „Pamiętnik Czarnego Noska”, zaś klasy III „Przygody Filonka Bezogonka”. Następnie uczniowie wykonywali zadania przygotowane dla nich.

Święto to warto ,,obchodzić” w swoich domach każdego dnia. Poświęćmy swoim pociechom chociaż 20 minut dziennie na czytanie, a to na pewno zaowocuje w przyszłości. Książki to nie tylko źródło wiedzy, ale także pomoc w rozwijaniu wyobraźni, poszerzają słownictwo, a przede wszystkim zawierają ciekawe historie, które pozwalają przeżyć wspaniałe emocje.

/Organizatorzy/

Powiązane artykuły :