IMG_4808
Bezpieczeństwo Szkoła Dobrego Wychowania Szkoła Promująca Zdrowie Uczniowie

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.
DBI to przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W roku 2018 DBI obchodziliśmy 6 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Nasza społeczność szkolna tradycyjnie przystąpiła do obchodów DBI. W związku z faktem, iż dla uczniów był to czas ferii zimowych, planowane działania realizowane były od 08.01 do 28.02.2018r:

Powiązane artykuły :