SPZ Sierakowice (1)
Informacje Szkoła Promująca Zdrowie

Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

28 listopada 2018 r. podczas uroczystej gali w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyło się wręczenie Krajowych Certyfikatów „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała to prestiżowe wyróżnienie między innymi  Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Dołączyliśmy  do grona 246 placówek w Polsce, w tym  10 w naszym województwie posiadających Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Przyznanie tego dokumentu  jest potwierdzeniem, że  nasza szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie. Podejmuje systemowe działania  na rzecz zdrowia całej społeczności szkolnej. Swoją pracę poddaje rzetelnej autoewaluacji, a swoimi doświadczeniami dzieli się z innymi.  Jest on wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy. Sukces ten był możliwy dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej uczniów, rodziców, pracowników niepedagogicznych, nauczycieli i dyrekcji.

Jesteśmy dumni z tego tytułu i czujemy się zobowiązani do dalszych działań na rzecz szeroko pojętej promocji zdrowia.

/Szkolna Komisja ds. Promocji Zdrowia/

Powiązane artykuły :