IMG_2226
Szkoła Promująca Zdrowie Wycieczki Wydarzenia

Biwak integracyjny klas czwartych

21 września, o godz. 18.00 rozpoczął się biwak integracyjny uczniów klas IV. W czasie zajęć uczniowie nie tylko bawili się, ale też realizowali zadania Szkoły Promującej Zdrowie oraz Szkoły Dobrego Wychowania. W organizacji pomagali „Odyseusze”. Przydzielali zadania, które polegały na stworzeniu oryginalnego Superbohatera, Mściwego Przeciwnika oraz dwóch Niezdarnych Pomocników.

Uczestnicy przygotowali scenki, w których pokazali walkę dobra ze złem. Wszystkie przedstawienia były zabawne, śmieszne i pouczające. Pani pedagog Wiesława Płotka, pani Marieta Konkol i pan dyrektor Krzysztof  Andryskowski do późnej nocki organizowali nam pląsy i zajęcia sportowe na sali gimnastycznej.

Nazajutrz udaliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego „Pod lipą” w Kamienickim Młynie. Bardzo serdecznie zostaliśmy przywitani przez właścicieli gospodarstwa, państwa Sabinę i Andrzeja Kreftów. Przygotowali dla nas smakowity poczęstunek: drożdżówki, zupę i pieczone ziemniaki. Tego dnia  wszyscy uczestnicy wyprawy zdobyli Zamkową Górę, chociaż pogoda początkowo nie dopisała.

W trakcie rajdu uczniowie zbierali różne materiały, z których potem wykonali plakaty. Na terenie gospodarstwa oprócz różnych konkurencji przygotowanych przez panią Sabinę uczestnicy musieli wypełnić karty pracy m.in. określić kierunki świata za pomocą kompasu, rozpoznać oraz narysować  liść i owoc drzewa lub krzewu.

Pełni wrażeń wszyscy wrócili do Sierakowic.

Wszystkim dziękujemy.

Wychowawcy i uczniowie klas IV

Powiązane artykuły :