ABC Młodego Ekonomisty (1)
Konkursy Uczniowie

ABC Młodego Ekonomisty

Dnia 30.05.2019r. odbył się finał X powiatowego konkursu „ABC Młodego Ekonomisty” w ZSZiO w Kartuzach. W konkursie wzięło udział 104 uczniów z dziewiętnastu szkół z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Stencel 3e, Martyna Michalak 3c, Tymoteusz Krzebietke 3g, Przemysław Cyman 3g, Michał Raćkowski 3e i Benjamin Hejden 3e. Test zawierał 50 pytań, które dotyczyły m.in. banków, podatków, kredytów i pieniędzy.

Po napisaniu testu odbył się poczęstunek, podczas którego komisja konkursowa sprawdzała prace. Okazało się, że trzeba przeprowadzić dogrywkę. Wzięło w niej udział 14 uczniów w tym: Martyna Michalak oraz Przemysław Cyman. Do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody, m.in. drukarka, tablet i słuchawki.

Dokonano klasyfikacji indywidualnej i zespołowej. W klasyfikacji indywidualnej wyróżniono 15 laureatów. Siódme miejsce zajęła Martyna Michalak, a trzynaste – Przemysław Cyman. Zdobywcą 1. miejsca został Tymoteusz Krzebietke. W klasyfikacji zespołowej trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie. Drugie miejsce zajęła „Mała Szkoła” w Szopie, natomiast pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.

Powiązane artykuły :