Uczniowie Wycieczki

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

27.09.2018 r. grupy przedszkolne udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Jadwigi”. Przedszkolaki od samego rana niecierpliwie wyczekiwały autokaru, który zawiózł je na miejsce wycieczki. Sama podróż była wielką przygodą. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji, z których ochoczo korzystały. Gospodyni, p. Gabrysia, oprowadziła najmłodszych po gospodarstwie, opowiedziała legendę Św. Jadwigi oraz zaprosiła do wspólnego pieczenia chleba. Następnie dzieci udały się na tradycyjne wybieranie ziemniaków. Skakały w workach, segregowały ziemniaki i układały z nich różne kształty.

Podczas wycieczki wszyscy posilili się pysznymi „pulkami” oraz plackami ziemniaczanymi. Kaszubska orkiestra „Bas” przybliżyła dzieciom tradycję i kulturę kaszub poprzez wspólny śpiew i taniec. Każdy przedszkolak miał okazję zagrać na diabelskich skrzypcach, a w czasie wolnym dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, basenie z kolorowymi piłeczkami czy piaskownicy. Poza tym przedszkolaki mogły obserwować zwierzęta zamieszkujące teren gospodarstwa. Pod koniec wycieczki dzieciaki miały okazję przejechać się bryczką dookoła „doliny” oraz po pobliskim lesie.

/Karolina Lejk/