IMG_8951
Uczniowie Wydarzenia

6 grudnia w SP2

W Polsce Dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia, jako wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują drobne upominki, ukryte w bucie lub innym specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Tego dnia w naszej szkole odbył się  II turniej mikołajkowo-quizowy dla klas 0-2. Głównymi celami spotkania było wyzwalanie aktywności ruchowej u dzieci  poprzez wspólne zabawy, wyrabianie zasad ,,zdrowej” rywalizacji oraz upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Dzieci ochoczo przystępowały do postawionych im zadań. Po raz kolejny pokazały, że rywalizacja sportowa płynie w ich żyłach. Wszystkim towarzyszyła wspaniała atmosfera wyrażona w uśmiechach dzieci i równie wspaniałym kibicowaniu. Po Turnieju każdą klasę czekała  niespodzianka – Mikołaj ,,przywiózł” ze sobą słodkie upominki. Po odebraniu prezentów dzieci udały się do klas, by w swoim gronie świętować ,,Mikołajki”.

/Izabela Stencel/

Podczas mikołajkowego apelu został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Las jesienią”. Tematem konkursu był  las w czasie jesiennej aury. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci przyrodą, kształtowanie postaw przyjaznych środowisku, pogłębienie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie twórczej wyobraźni, wrażliwości estetycznej, fantazji oraz konfrontacja osiągnięć dzieci w dziedzinie sztuk plastycznych. Technika prac była dowolna: wycinanka, wyklejanka, akwarele, kredki itd. Spłynęło ich 48.

Jury spośród nich wyłoniło następujących zwycięzców:
I Zuzanna Choszcz gr. „0”
II Urszula Kotłowska kl. II a
III Julia Bronk kl. II c

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, a zwycięzcom składamy gratulacje !

/Organizatorzy/

Powiązane artykuły :