05.06.2019 5a i 5c na Helu (146)
Szkoła Promująca Zdrowie Wycieczki

5a i 5c na Półwyspie Helskim

Dnia 5 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę klasową na Hel. Wspólnie z nami w wycieczce uczestniczyła klasa 5c. Z Sierakowic wyjechaliśmy autokarem o godzinie 7:20, podróż trwała prawie 3 godziny. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się do fokarium, gdzie znajdowały się foki. Obejrzeliśmy pokaz akrobacji i karmienia fok. Następnie udaliśmy się do Muzeum Hel. W muzeum uwagę wielu z nas przykuły makiety statków oraz stare monety. Po ciekawym zwiedzaniu muzeum, był czas na krótką przerwę i posiłek. Potem spacerowaliśmy po plaży i moczyliśmy nogi w morzu. Podziwialiśmy piękny helski krajobraz. Wróciliśmy do szkoły o godzinie 19:00. Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni. Mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce po naszym regionie.

Szymon Bronk Va

Po nocce w szkole na której mieliśmy dużo wrażeń: mieliśmy zajęcia na sali gim-nastycznej, oglądaliśmy bardzo wzruszający film „O psie który wrócił do domu”. Rano wspólnie z cała klasą wyjechaliśmy na Hel. Po przyjeździe poszliśmy do fokarium , oglądaliśmy jak karmione są foki robią różne sztuczki i dostają za to ryby. Najciekawsze było oglądanie pływających foki zza szyby akwarium. Potem poszliśmy do muzeum rybołówstwa. Gdzie tam mogliśmy zobaczyć różne eksponaty związane z życiem ludzi w dawnych latach. Po tych emocjach mieliśmy jeszcze większe, ponieważ poszliśmy na plaże moczyć nogi w Zatoce Puckiej. Po ciepłej zupie poszliśmy dalej plażować się, ale tym razem już w otwartym Bałtyku. Wracając do domu zobaczyliśmy przedmioty z II wojny światowej :strzelnice, działa, różne punkty obrony Helu. Szkoda, że czas już było wracać.

Marysia Głodowska i Kinga Piask
Klasa: Va

Powiązane artykuły :