BeFunky Collage
Szkoła Dobrego Wychowania Szkoła Promująca Zdrowie Uczniowie

21 marca witaliśmy wiosnę

Dużo się działo PIERWSZEGO DNIA  WIOSNY w naszej szkole. Poszczególne grupy wiekowe  brały udział w różnego rodzaju zajęciach.

Uczniowie klas 0 – I  w radosnych nastrojach, świętowali nadejście wiosny. Z tej okazji przyszli do szkoły ubrani w kolorowe, wiosenne przebrania. Wszyscy  prezentowali się super, a w szkole było bardzo radośnie i kolorowo! Od samego rana uczniowie przygotowywali wiosenne dekoracje oraz  gazetki tematycznie związane z wiosną,  napisały także listy do „Pani Wiosny” prosząc ją o szybkie nadejście. Na zakończenie odbył się wspólny, muzyczny spacer uczniów wokół szkoły.  Dzieci razem z wychowawcami i dyrekcją szkoły oznajmiły wszystkim, że wiosna już przyszła.

/Wychowawcy klas 0 – III/

Klasy 4 i 7 brały udział w zajęciach  sportowych realizowanych w ramach projektu „ŁĄCZY NAS SPORT- DZIEŃ SPORTU”. Pierwszą częścią był tor przeszkód. Uczniowie świetnie się bawili, najwięcej zabawy było jednak przy wyścigu w workach. Łącznie przygotowano 7 konkurencji np. zbijak, slalom czy wyścig z lodem.

W klasach czwartych tyle samo punktów zdobyła klasa IVb i IVc i zajęły II miejsce, natomiast klasa IVa zajęła miejsce III. W klasach VII rywalizacja była bardzo zacięta. Klasa VIIa zajęła III miejsce, VIIb miejsce II, a klasa VIIc miejsce I.

 

Uczniowie klas II gimnazjalnych zaprezentowali i podsumowali  projekty realizowane w br. szkolnym. Warto przedstawić ich tematy: „Pokój moich marzeń’’ ; ,,Haft matematyczny – robótkowe szaleństwa’’ ,,Co tu się dzieje ?! – redagujemy gazetkę’’ ; ,,Cicha woda brzegi rwie’’ ; ,,Nie ma jak u mamy – diecezjalny szlak Maryjny’’ ; ,,Łączy nas sport – dzień sportu’’ ; ,,English around us’’ ; ,,Wiem co jem’’,,Czy otworzę drzwi ? – porozmawiajmy o migrantach i uchodźcach’’ ; ,,Kaszëbë, múzyka i më’’ ; ,,Słynne kobiety w historii’’ ; ,,Młodzi konstruktorzy’’ ; ,,Czy to już dzieło sztuki ? – sztuka tworzenia’’ ; ,,Profesjonalne tworzenie i edycja filmów’’.

Ogrom zróżnicowania, kreatywności z jaką nasi uczniowie podeszli do tematów przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Na  zakończenie odbył się MECZ WIOSENNY w „DWA OGNIE” klas II (dziewczęta kontra chłopcy). Wynik niech pozostanie naszą słodką tajemnicą…

/Organizatorzy/

Powiązane artykuły :