2019.12.16 U Seniorów Gminy (4)
Akcje charytatywne Szkoła Promująca Zdrowie Wycieczki

Wolontariusze u seniorów

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Piłsudskiego we współpracy GOPS w Sierakowicach odwiedzili seniorów z gminy Sierakowice. 16 grudnia 2019 r. wolontariusze z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach odwiedzili seniorów z gminy Sierakowice. Zaprezentowali program artystyczny pt.: „Świąteczny czas – radosny czas”, recytowali wiersze, grali kolędy na fletach i śpiewali pastorałki. Tym miłym akcentem sprawili ogromną radość seniorom.

Dzieciom bardzo podobały się międzypokoleniowe kontakty i chętnie słuchali opowiadań seniorów, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami. Wiele radości sprawia seniorom własnoręcznie wykonana kartka świąteczna oraz upominki przygotowane przez GOPS Sierakowice. Uczennica Nikola pisze: „Bardzo mi się podobały te spotkania, wszyscy byliśmy poruszeni… my i seniorzy. Dobrze, że mogliśmy sprawić im tyle radości.”

Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom.

Dziękujemy.