2022.11.22 Małe Kolosy X edycja (17)
Konkursy Wycieczki Wydarzenia

10. edycja “Małych Kolosów”

21 i 22 listopada 2022r. obywał się w naszej szkole konkurs  „Małe Kolosy”, który jest naszą odpowiedzią na cykliczną ogólnopolską imprezę podróżniczą “Kolosy” odbywającą się w Gdyni. Idea opowiadania o swoich wyprawach przez uczniów naszej szkoły narodziła się w 2013 roku, kiedy po raz pierwszy dzieli się oni swoimi wrażeniami z wycieczek. W tym roku, po raz dziesiąty, grupa jedenastu uczniów “dwójki” zabrała nas w podróż po Polsce i świecie.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili też goście:

• Deepak Singh Kahlon pochodzący z Pendżabu i Katarzyna Kahlon opowiedzieli nam o dalekim świecie Indii,
  • Anna i Michał Bernard z Sierakowic, którzy przedstawili na możliwości łączności radiowej, która kryje się pod enigmatyczną nazwą “Alfa Tango”.

Serdecznie dziękujemy prelegentom, tym dużym i małym, za przepiękne wystąpienia i trud włożony w ich przygotowanie.

Rozstrzygnięcie “Małych Kolosów 2022” przedstawia się następująco:

• Amelia Białk – 1 miejsce
  • Dawidowska Oliwia – 2 miejsce
  • Milena Labudda – 3 miejsce
  • Zofia i Aleksandra Walkusz – wyróżnienie
  • Leon Bulczak – wyróżnienie

Dziękujemy za udział: Milenie Pawłowskiej, Wiktorii Bendzmer, Zofii Konkel, Patrycji Treder, Marceli Pobruckiej.

/Organizatorzy/