Mój ulubiony bohater

• Termin
    18 marca - 15 maja

Przeczytaj jedną z zaproponowanych przez nas książek i napisz opowiadanie o ulubionym bohaterze – konkurs literacki dla uczniów klas 4-8.

Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa, pobudzanie wyobraźni i aktywności twórczej uczniów, kształtowanie umiejętności wyrażania refleksji, rozwijanie wrażliwości na słowo pisane.

Termin złożenia prac upływa 4 maja 2020 r.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników 15 maja 2020 r.

Temat pracy konkursowej: „Mój ulubiony bohater”.

Warunki uczestnictwa:

1. Przeczytaj jedną z zaproponowanych przez nas książek (wszystkie są dostępne w bibliotece szkolnej w większej ilości):
    a) „Czerwone krzesło. Magiczne drzewo”;
    b) „Morderstwo w Orient Expressie”;
    c) „Skrzynia Władcy Piorunów”;
    d) „Igrzyska śmierci”.
  2. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8 SP2, a przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu oraz w przypadku prac nagrodzonych z przekazaniem na rzecz organizatora praw autorskich do przysłanego tekstu, co oznacza zgodę na jego publikację na stronach internetowych. Przysyłając pracę, uczestniczka/uczestnik konkursu oświadcza, że nadesłany utwór jest jej/jego autorstwa.
  3. Zadaniem uczestnika jest przeczytanie jednej z czterech zaproponowanych przez organizatora książek i napisanie opowiadania o ulubionym bohaterze.
  4. Praca powinna mieć minimum 2 strony A4, czcionką 14, odstępy 1,5, w plikach doc, docx, odt, które należy przesyłać do 4 maja 2020 r. na adres mailowy biblioteka@sp2.sierakowice.pl
  5. Opowiadanie powinno być podpisane imieniem i nazwiskiem oraz zawierać informację o klasie.
  6. Oceniając nadesłane prace, jury weźmie pod uwagę ich oryginalność, kompozycję, poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, a także wartość merytoryczną opowiadania.
  7. Główną nagrodę w konkursie stanowią książki – nowości wydawnicze.

Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 15 maja 2020 r. Lista osób nagrodzonych zostanie również opublikowana na stronach internetowych.