SKW
  

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu “dwójki” wspominają przedsięwzięcia, w które angażowali się jakiś czas temu, ale też te działania z bieżącego roku szkolnego, realizowane podczas czasu pandemii i nauczania zdalnego.

Zapraszamy do fotogalerii i DZIĘKUJEMY, że byliście z nami. ❤️

2020.09.23 Sprzątamy świat (14)
  

Wesprzyj planetę – posprzątaj okolicę

Uczniowie klas 0-III włączyli się w akcję “Wesprzyj planetę – posprzątaj najbliższą okolicę”. W dniach między 17 a 22 września poszczególne grupy porządkowały teren koło szkoły, by nadać jej blask przez który przebija się piękno przyrody.

Dziękujemy za waszą aktywną eko-postawę. Jest to godne naśladowania!

2020.09.18 Zbiórka nakrętek (1)
  

Zebraliśmy 1,5 tony nakrętek!

18 września 2020 r. zakończyła się w SP2 Sierakowice 13. edycja zbiórki nakrętek. Przekazaliśmy do Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Szklanej ponad 1,5 tony. Brawo MY!👍
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i promują postawy ekologiczne.
Obiecujemy, że kolejna zbiórka już wiosną 2021 r. 💚

/Organizatorzy/

dzień kropki 2020
  

Międzynarodowy Dzień Kropki

• • • 

Ten DZIEŃ to wspaniałe święto KREATYWNOŚCI WYOBRAŹNI TALENTÓW rozwijania UKRYTEGO POTENCJAŁU celebrujące INNOŚĆ i RADOŚĆ.

• • • 

Moc KROPKI pokazały nasze Dzieci z klas 1-3, angażując się w swobodne zadanie detektywistyczne – TROP KROPKĘ, które polegało na odnalezieniu w otaczającym środowisku kropek i wykonaniu im fotografii.

Przedstawiamy efekty ich działań tropiąco-porównawczych! Gratulujemy  wspaniałej wyobraźni!

Autorami fotografii są uczniowie z klasy:

1a

Małgosia Penk, Igor Stolc, Tymoteusz Lejkowski, Liliana Pionk, Filip Telega, Jana Kurowska, Jakub Mucha,

1b

Klara Cierzan

2a

Leon Bulczak, Filip Cymerman,

3a

Sonia Mayorov, Oliwier Mallek, Dawid Cyman, Dominik Goyke, Milena Wenta, Sambor Miłosz, Tosia Formela, Dawid Sildatk, Szymon Woźniak

3b

Igor Puzdrowski, Justyna Bladowska, Małgorzata Kotłowska, Mikołaj Bigus, Natalia Drężek.

A tutaj filmik, który pokazuje skąd wzięła się KROPKA:

 

Niech moc KROPKI będzie z nami w tym wyjątkowym roku.

/ Joanna Antczak/

2020.05.04 Kto ty jesteś Polak mały 1a (4)
  

Kto ty jesteś? Polak mały!

Uczniowie klasy 1a doskonale znają symbole Polski. Pamiętają o świętach majowych. Znają ich daty. Postanowiły przedstawić je za pomocą prac plastycznych i nie tylko.

2019.12.18 Warszaty świąteczne 1a (22)
  

Świąteczny czas

Grudniowy czas w naszej szkole, to nie tylko “typowe” lekcje ale także przeżywanie adwentu w którym przygotowujemy się do obchodów Bożego Narodzenia. Warsztaty: ozdób świątecznych, pieczenia i dekorowania pierniczków, kolędowania oraz wiele wiele innych atrakcji wypełniają czas naszym uczniom, którzy poznają tradycje  świąteczne ale przede wszystkim spędzają czas RAZEM, współpracując i budując relacje klasowe. Dziękujemy wszystkim (rodzicom, ciociom, wujkom etc.), którzy tak aktywnie włączyli się w te działania.

Umilając czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia 16 grudnia w klasie I a odbyło się wielkie pieczenie świątecznych pierniczków.

Dzieci tego dnia poznały tajniki wypiekania pierników. Praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Rodzice wspólnie ugniatali ciasto, po czym dzieci pod okiem rodziców wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Podczas pieczenia ciastek w szkolnej kuchni towarzyszyły nam kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Po ostygnięciu pierniczków nastąpiło dekorowanie wypieków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Wspólne przygotowanie ciasteczek bardzo się podobało dzieciom i rodzicom. A po całej szkole unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

W klasie 2a świąteczny czas. Warsztaty mikołajkowe poprowadziły Mamy-Elfy. Dekorowanie pierniczków, nauka piosenki o Mikołaju, zadania matematyczno-ortograficzne, układanie puzzli, a także bieg w Mikołajowej skarpecie wypełniły nam dzisiejsze spotkanie. Na koniec kolędowe kalambury i …… oczywiście prezenty od Mikołaja. Życzymy wszystkim wspaniałych Mikołajek ?

Uczniowie naszej klasy w adwentowym czasie bardzo aktywnie pracowali. W poniedziałek 8 grudnia odbyły się u nas warsztaty mydlarsko – piernikowe. W środę do szkoły przybyli rodzice wraz uczniami, aby wspólnie udekorować upieczone pierniki oraz wykonać świąteczny stroik. Wspólne działanie to jest to co lubimy najbardziej.

/uczniowie klasy II b/

11 grudnia w klasie 3b odbyły się zajęcia otwarte. Lekcja miała charakter warsztatów, podczas których świetnie się bawiliśmy, projektując i wykonując  razem z mamami (i ciocią) kartki świąteczne.

Klasa III C podczas szycia filcowych bombek, ozdobionych kolorowymi guzikami. Dziękujemy za pomoc.

2019.12.04 Mój Przyjaciel Niepełnosprawny
  

Mój niepełnosprawny przyjaciel

…Na miły Bóg,..
Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać

We wtorek 3 grudnia 2019 roku w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego “Mój niepełnosprawny przyjaciel”. Filip Bolda z klasy 6b naszej szkoły zdobył II nagrodę w kategorii klas 4-6. Gratulujemy!
Uroczystość w “Jedynce” uświetnili młodzi artyści, którzy przygotowali pouczające przedstawienie  poruszające problem niepełnosprawności. Uroku całości dodał piękny śpiew uczniów SP nr 1.

Opiekun Wioletta Kuczkowska
2019.11.21 Dzień Życzliwości (22)
  

Dzień życzliwości

„Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy” – to hasło towarzyszyło nam 21 listopada, kiedy w naszej szkole odbywał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Cała społeczność szkolna swoją radość, entuzjazm postanowiła wyrazić poprzez żółte akcenty w ubiorze. Wchodząc rano do szkoły, każdy otrzymał kartkę z sentencją na dobry dzień oraz miłe pozdrowienie. W auli głównej czekała miła niespodzianka w postaci fotoramki, gdzie mogliśmy dołączyć do grona życzliwych i dzielić się radością z innymi poprzez wykonanie pamiątkowego zdjęcia. W klasach również nie brakowało „życzliwych” pomysłów – rozmawialiśmy o tym, że bycie życzliwym jest ważne, na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu, była spora dawka pozytywnej energii, która zmobilizowała tych małych i tych dużych do działania J Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu… Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.

Dziękujemy za zaangażowanie.
Z najlepszymi życzeniami
/Organizatorzy akcji/

Uczę się bezepieczneństwa (3)
  

Uczę się bezpieczeństwa

W miesiącu maju pani pedagog zaprosiła wszystkich uczniów klas pierwszych na zajęcia edukacyjno – profilaktyczne realizowane w ramach programu „Uczę się bezpieczeństwa”, które prowadził dzielnicowy Komisariatu Policji w Sierakowicach: aspirant sztabowy Jarosław Pyszka.Podczas pierwszego spotkania rozmawiano o zasadach korzystania z telefonów komórkowych i portali internetowych. Celem pogadanki było uwrażliwienie dzieci na „Bezpieczeństwo w sieci”, prowadzący zajęcia prosił o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z anonimowymi znajomymi w Internecie.Tematem drugiej pogadanki było „Bezpieczeństwo w czasie wakacji”. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Funkcjonariusz policji:

–  ostrzegł przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać,

– przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się  po drodze,

– omówił jak zachować się, gdy zaczepi je obca osoba,

– przestrzegał również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach,

– informował o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń.

Dziękujemy za zajęcia i życzymy bezpiecznych wakacji.

Sierakowicka 15 (3)
  

Kaszuby Biegają

Nasz Szkolny Klub Wolontariatu działa bardzo prężnie. 19 maja 2019 r. ponad 30 wolontariuszy pomagało przy organizacji imprezy sportowej – V Sierakowicka’ 15 z cyklu “Kaszuby Biegają”. Wolontariusze spisali się na “medal”,  które otrzymali w podziękowaniu od organizatorów. Warto jest pomagać innym, być blisko profesjonalistów i rozwijać swoje kompetencje społeczne.