2023_Warsztaty_P_Kaja_10
  

Inspiracje muzyczne dla nauczycieli

Dnia 18 marca 2023 r. w sobotę grupa nauczycielek z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach muzycznych z Panem Piotrem Kają, znanym nauczycielem muzyki i rytmiki, kompozytorem i aranżerem.

Pan Piotr jest również aktywnym autorem, którego publikacje i podręczniki znajdują zastosowanie w szkołach w całej Polsce dzięki jego współpracy w wiodącymi wydawnictwami edukacyjnymi.

Warsztaty, które zaproponował w naszej szkole miały stanowić inspiracje dla nauczycieli, aby wychowanie muzyczne w szkole prowadzić w sposób odpowiedni i przemyślany. Najlepiej doświadczyć tego, czego będziemy uczyć najmłodszych na własnej skórze, toteż spotkanie miało charakter warsztatowy, praktyczny i nadzwyczaj aktywny.

Do uczestniczek z naszej szkoły dołączyły również panie z zaprzyjaźnionych placówek: Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej, Szkoły Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach.

Certyfikat
  

Uzyskaliśmy kolejny certyfikat Studium Prawa Europejskiego

Nasza szkoła uzyskała certyfikat Studium Prawa Europejskiego “Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”, realizując szereg zadań mających na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, a także poszerzanie kompetencji wychowawców świetlicy. Uczyliśmy się jak dbać o naszych podniebnych przyjaciół robiąc ekologiczne karmniki. Poznaliśmy dalekie światy kultury, sztuki i historii Japonii, Indii, Francji. Poznawaliśmy zasady bezpieczeństwa podczas sezonu zimowego. Opracowaliśmy też kodeks ucznia uwzględniający wypracowane przez nas wspólnie zasady savoir-vivre.

Bardzo się cieszymy, że nasza szkolna świetlica uzyskała ten tytuł.

/panie ze świetlicy/

2020.10.14 Dzień Edukacji Narodowej (14)
  

Dzień Edukacji Narodowej

Dziś nasze wielkie, wspólne Święto Edukacji. Z tej okazji przekazujemy życzenia od przewodniczącej Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz dyrektora szkoły Krzysztofa Andryskowskiego.

Drodzy uczniowie,
dziękujemy serdecznie za wszelką życzliwość i życzenia! W sposób szczególny kierujemy słowa wdzięczności ku grupie teatralnej “Miotła”, która przygotowała kabaret pt. “Wywiadówka”. Pomysłodawczynią i osobą nadzorującą pracę nad scenariuszem była Zosia Zakrzewska, która wcieliła się w postać wychowawcy Stanisława Bąka. Uczniowie wcielający się w role rodziców, to: Zuzia Mielewczyk, Jędrzej Beker, Marysia Głodowska, Kinga Piask, Natalia Penk, Kornelia Sikorska,  Natalia Labuda, Kinga Formela, Ola Klein i Eliza Kolka. Opiekę nad grupą sprawuje pani Małgorzata Płotka.

/pracownicy SP2/

03.03 Lego lOGOS (3)
  

ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ (czyt. LEGO-LOGOS)

Autora tej niezwykłej metody, pana Jarosława Marka Spychałę, gościliśmy niedawno w naszej szkole. W spotkaniu – wykładzie na temat symboliki słów uczestniczyli uczniowie klas III – VIII. Natomiast w warsztatach, podczas których można było poznać tajniki tej metody, uczestniczyli nauczyciele. Metoda sprawdza się na wszystkich zajęciach, gdzie rozwijamy kreatywność, myślenie krytyczne, abstrakcyjne. Dzięki tej metodzie uczenie się staje się przyjemne i efektywne. Możemy w genialny sposób połączyć zabawę z uczeniem się. Metoda pozwala na uczenie takich umiejętności jak czytanie ze zrozumieniem, analizowanie, dyskutowanie, słuchanie, wnioskowanie, wyrażanie myśli, przewidywanie, praca zespołowa.

Jak to możliwe?

Wystarczą tekst do analizy, do cichego czytania ze zrozumieniem (wiersz, opowiadanie, artykuł, definicja, tekst źródłowy) i klocki Lego (tak przez wszystkich lubiane). Uczniowie w grupach dwu-, trzyosobowych mają za zadanie przełożyć tekst na konstrukcję z klocków. Kiedy członkowie grupy zaprojektują własną interpretację tekstu, następuje analiza budowli przez kolejne chętne osoby z pozostałych grup. Jakież zdziwienie towarzyszy im, gdy odkrywają, że ten sam tekst można rozumieć w różny sposób. Na koniec autorzy interpretacji przedstawiają swój punkt widzenia i zestawiają go z tekstem i pomysłami pozostałych uczniów. A wszystko to odbywa się w przyjaznej i twórczej atmosferze.

Podczas warsztatów mieliśmy okazję poczuć się jak uczniowie, wejść w ich role i uwolnić wodze fantazji. Pan Jarosław zbudował ku temu wspaniały klimat i dał się poznać jako doskonały przewodnik. Na pewno zainspirował nas do wykorzystania metody Lego – Logos na swoich zajęciach. Klocki Lego zagoszczą na naszych lekcjach jako świetna „pomoc dydaktyczna”.

Joanna Antczak

2019.10.15 Dzień Edukacji Narodowej 1
  

Dzień Edukacji Narodowej

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14.10.2019 r.

W tym szczególnym dniu, jakim jest Dzień Edukacji Narodowej pragniemy w imieniu wszystkich uczniów złożyć najszczersze życzenia naszym drogim nauczycielom jak i pracownikom szkoły.

Życzymy, aby z radością, pasją i wielkim zapałem wykonywali Państwo swoją pracę; aby chwile spędzone w szkolnym gronie były dla Was przyjemnością.

Życzymy, aby każda chwila była dla Was  wyzwaniem, które kończy się satysfakcją; niech pomyślność zawsze Państwu sprzyja, a każdy dzień niech będzie słoneczny i pełen nadziei.

Chcielibyśmy również podziękować za trud włożony w nasze wykształcenie, za to że się Państwo nie poddają i wytrwale dążą do celu. Wysłuchują nas, radzą i pomagają.

DZIĘKUJEMY!

IMG_7971
  

Dzień Edukacji Narodowej

Dziś w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, który obchodzimy na pamiątkę powołania przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej.
Dziękujemy Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu, Uczniom oraz Dyrekcji za życzenia.

Ocenianie kształtujące
  

Szkolenie dotyczące oceniania kształtującego

Zgodnie z planem szkoleń na ten rok szkolny w dniach 29-30.09.2017 r. odbędzie się szkolnie dotyczące oceniania kształtującego. Na szkolenie zapraszamy nauczycieli, którzy wprowadzają elementy tego oceaniania w klasach 0 oraz I, a także zespół nauczycieli klasy IIf gimnazjum i wszystkie zainteresowane osoby.

Harmonogram wygląda następująco:

29.09.2017 r. (piątek) godz. 14.30-19.30, sala 130 – temat “Obserwacja w OK” – zespół nauczycieli klasy IIf gimnazjum oraz wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

30.09.2017 r. (sobota) godz. 8.00-13.00, sala 130 – temat “Ocenianie kształtujące w pracy nauczyciela” – nauczyciele klas 0 i I oraz wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.