Rodzinny Konkurs Szopek
  

Rodzinny konkurs szopek

W związku ze zbliżającym się okresem Świąt Bożego Narodzenia Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza mieszkańców naszej gminy do udziału w Rodzinnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.

Zachęcamy do aktywnego i kreatywnego spędzenia czasu z najbliższymi – dziećmi, rodzicami, dziadkami – i stworzenia tegorocznych szopek naprawdę wspólnie, tak aby każdy członek rodziny miał w jej powstaniu swój udział. Cieszmy się nie tylko efektem końcowym, ale i procesem tworzenia!

Regulamin i karta zgłoszeniowa na stronie: gok.sierakowice.pl.

2020.11.05 Zasady bezpieczeństwa drogowego
  

Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego

W Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie odbyło się podsumowanie II Powiatowego Konkursu Plastycznego „Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego” skierowanego do uczniów klas „0’ –III. Celem konkursu jest popularyzowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły Nikola Skrzypkowska z klasy I b, która zajęła III miejsce oraz Kinga Maszke z klasy II a, która uzyskała wyróżnienie. 

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

/Bożena Mielewczyk/

2020.09.27 Zawody wędkarskie o puchar Dyrektora Szkoły (19)
  

Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły

27 września 2020 roku nad jeziorem Świniewo zebrało się niemal 50-ciu sympatyków wędkarstwa, a to za sprawą organizowanych, już po raz szesnasty, Zawodów Wędkarskich o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach. Wędkowanie odbyło się w ramach realizowanego przez TPU Horyzont projektu „Z rowerem i wędką za pan brat”, który ze względu na panującą pandemię nie mógł odbyć się w czerwcu, przy okazji Dnia Dziecka. Z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i przy wsparciu najbliższych (rodziców/opiekunów/dziadków) po półtoragodzinnej walce wszyscy uczestnicy wędkarskich zmagań  stawili się ze swoimi okazami przy wadze. Okazało się, że nie było zawodnika, który nie wyciągnąłby żadnej ryby. Największym dorobkiem, bo aż 1370 pkt. mógł poszczycić się Ignacy Klejna – reprezentant grupy Misiów z Przedszkola Samorządowego w Sierakowicach. Kolejne miejsce na podium przypadło Jakubowi Zaworskiemu – uczniowi klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Tuchlinie. Na miejscu trzecim uplasował się Wojciech Mielewczyk z klasy 2c, na czwartym Andżelika Wolska z klasy 3c, a na piątym ex aequo Adam Strzelecki z 2c i Dawid Damaszk z 4d – wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Ceynowy w Sierakowicach.

Nad jeziorem nie mogło oczywiście zabraknąć pieczonej na ognisku kiełbasy i innych smakołyków regenerujących utraconą w walce energię. Spotkanie zakończyło się wręczeniem statuetek, pamiątek oraz nagród ufundowanych przez Gminę Sierakowice oraz lokalnych sponsorów. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy w przyszłym roku!

/Organizatorzy – TPU Horyzont/

English fun (2)
  

English fun

21 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w siódmej edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego English Fun, który odbył się w Szkole Podstawowej w Mojuszu. Konkurs miał charakter testu i składał się z dwóch części: leksykalno – gramatycznej oraz kulturoznawczej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością bogatego słownictwa, wiedzą z zakresu czasów gramatycznych, jak również znać stolice, symbole, system polityczny, czy też zabytki krajów anglojęzycznych. Zuzanna Ziemann – uczennica klasy 8B, wykazała się ogromną wiedzą we wszystkich tych zakresach i wywalczyła pierwsze miejsce na poziomie klas ósmych. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 50 uczniów z gminy Sierakowice, tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa uczennicy naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

/Jolanta Śledź/

2020.01.09 Poznajemy Parki Krajobrazowe Polsk (2)
  

Sukces naszych uczniów

Członkowie koła „Młodych Przyrodników” Julia Bulczak kl VIIIb, Ania Klein kl. VIIb, Miłosz Recław kl.VIIIb i Dawid Smardzewski kl. VIIb od października tego roku szkolnego przygotowują się do XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Jest to konkurs sprawdzający wiedzę z biologii, geografii i wiedzę o regionie. Uczniowie ci wygrali etap szkolny i utworzyli drużynę, która zajęła I miejsce w etapie gminnym oraz I miejsce w etapie rejonowym. Będą oni w marcu 2020 r. reprezentować Kaszubski Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

/Opiekun koła – Iwona Andraszewicz/

2019.12.18 Konkurs na łańcuch (1)
  

Najładniejsza Szopka Bożonarodzeniowa – 2019

Dnia 18 grudnia 2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na “Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową – 2019”. Było nam bardzo trudno wybrać najpiękniejsze prace, bo każda z nich była wyjątkowa i zachwycająca.

Komisja podjęła decyzję o nagrodzeniu wszystkich startujących dyplomami i słodkościami. Natomiast prace, a raczej autorzy zwycięskich prac, oprócz dyplomów otrzymali również nagrody rzeczowe.

 Następujące osoby zostały nagrodzone:
I miejsce zajęła Amelia Białk, kl. I b
II miejsce zajęła Zofia Szczypior, kl. II b
III miejsce zajął Ignacy Bigus, kl. I c

Wyróżnienie otrzymała:
-Anna Płotka, kl. III a
-Klasa 0 grupa C

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

/Organizatorzy/

2019.12.18 Konkurs na łańcuch (4)
  

Konkurs szkolny „Ozdoba Bożonarodzeniowa – łańcuch”

18 grudnia został rozstrzygnięty konkurs szkolny pt. „Ozdoba Bożonarodzeniowa – łańcuch”. Wpłynęło do nas bardzo dużo ciekawych prac. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie łańcucha na choinkę dowolną techniką i przy użyciu dowolnych materiałów.  W wielu łańcuchach dominowały akcenty kaszubskie. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0 –III. Wybór był trudny, ale staraliśmy się brać pod uwagę przede wszystkim oryginalność i pomysłowość uczestników.

W kategorii klas 0:

I miejsce zajął Igor Stolc, kl. 0 „c”
II miejsce zajął Gracjan Wetta, kl. 0 „c”
III miejsce zajął Jakub Mucha, kl. 0 „a”

Wyróżnione zostały następujące prace:
– Dawida Cymermana, kl. 0 „c”
– Nikodema Sychty, kl.0 „c”
– Niny Mielewczyk, kl. 0 „c”
– Marceliny Labuda, kl. 0 „c”

W kategorii klas I -III:

I miejsce zajął Albert Puzdrowski, kl. I a
II miejsce zajęła Amelia Miotk, kl. III a
III miejsce zajęła Nikola Kubiak, kl. III c

Ponadto wyróżnione zostały następujące prace:
-Mariki Lubeckiej, kl. II c
-Ksenii Kurowskiej, kl. III b
-Jana Kubiaka, kl. I c
-Ignacego Brzeskiego, kl. I a
-Adriana Penka, kl. III b
-Leona Bulczaka, kl. I a
-Mileny Brzeskiej, kl. I a
-Oskara Bejera, kl. I d

Wszystkie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i słodkości. Ponadto zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Miło nam również poinformować, że praca Alberta Puzdrowskiego z klasy I a  otrzymała wyróżnienie w gminnym konkursie „Ozdoba Bożonarodzeniowa – łańcuch” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Łyśniewie Sierakowickim.

/Organizatorzy/

2019.12.06 Mikołajki (1)
  

Mikołajki 2019

6 grudnia 2019 r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w III Sportowym Turnieju Mikołajkowym. Ubrani na czerwono, z mikołajkowymi czapkami zebrali się na hali sportowej. 

Celem spotkania było nie tylko wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój, ale przede wszystkim wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez wspólne zabawy, wyrabianie zasad ,,zdrowej” rywalizacji oraz upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci w młodszym wieku. Uczniowie ochoczo przystępowali do postawionych im zadań. Oprócz konkurencji sportowych takich jak: skoki w workach, toczenie piłki, czy wyścigi z „jajkiem” na łyżce, dzieci wspólnie układały i kolorowały świąteczne puzzle. Wszystkim towarzyszyła świąteczna muzyka, wspaniała atmosfera wyrażona w uśmiechach dzieci i równie wspaniałym kibicowaniu. Po turnieju na każdą klasę czekała słodka niespodzianka.  

Po tej części przyszedł czas na apel mikołajkowy z niespodziankami z udziałem  całej społeczności szkolnej oraz mecz nauczyciele kontra uczniowie. 

Działo się duuuuuuuuuuuuuuuużo, a wszystko chyba najbardziej oddaje reportaż fotograficzny z tego dnia. Co do wyniku meczu, no cóż wygrali najlepsi, czyli  uczniowie.  

Kolejnym przedsięwzięciem było wspólne strojenie choinki, która tradycyjnie znajduje się w auli szkoły. Wygląda pięknie i tworzy świąteczny klimat.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, fantastyczną atmosferę i mega emocje.  

/Organizatorzy/ 

Milena Wenta z klasy 2a reprezentowała naszą szkołę na III wojewódzkim konkursie recytatorskim pt. “Zbliżają się święta, poeci wierszem o nich opowiadają”. Brawo! /SP nr 48 Gdańsk/

2019.12.04 Mój Przyjaciel Niepełnosprawny
  

Mój niepełnosprawny przyjaciel

…Na miły Bóg,..
Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać

We wtorek 3 grudnia 2019 roku w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego “Mój niepełnosprawny przyjaciel”. Filip Bolda z klasy 6b naszej szkoły zdobył II nagrodę w kategorii klas 4-6. Gratulujemy!
Uroczystość w “Jedynce” uświetnili młodzi artyści, którzy przygotowali pouczające przedstawienie  poruszające problem niepełnosprawności. Uroku całości dodał piękny śpiew uczniów SP nr 1.

Opiekun Wioletta Kuczkowska
Stopka_oficjalna-1024×597
  

Grant dla uczniów z SP1 i SP2 :: TPU Horyzont z wygraną

Dobre wiadomości dla uczniów szkół podstawowych z Sierakowic!

Towarzystwo Przyjaciół Ucznia HORYZONT, idąc za pomysłem samej młodzieży, wystąpiło w jej imieniu w konkursie na grant z programu „Równać szanse” realizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności z Warszawy. Niedawno ogłoszono wyniki i okazało się, że jedną z czterech instytucji w województwie pomorskim, które otrzymały dofinansowanie jest właśnie TPU „Horyzont”.

Młodzież nazwała swój projekt „MKO – Młodzieżowy Komitet Organizacyjny”. Jego ideą jest samodzielne przygotowanie i przeprowadzenie pikniku rodzinno-edukacyjnego z okazji Dnia Dziecka w 2020 roku – wydarzenia otwartego dla całej lokalnej społeczności Sierakowic. Komitet stanowić będą reprezentanci Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych nr 1 im. Floriana Ceynowy i nr 2 im. Józefa Piłsudskiego z Sierakowic. Młodzież ma działać samodzielnie, kreatywnie, ma nawiązać współpracę z przedstawicielami władz samorządowych, instytucji kultury, a także lokalnego biznesu i pozyskać ich jako partnerów w swoim projekcie. Rola dorosłych w całej akcji ma ograniczać się jedynie do spraw formalnych oraz zapewnienia bezpieczeństwa.

Dzięki takiemu postawieniu sprawy, to uczestnicy stają się podmiotem projektu, sami uczą się decyzyjności, współpracy w grupie, nawiązywania kontaktów, pozyskiwania partnerów jak i wychodzenia ze swoją działalnością poza mury szkoły.

Kwota jaką udało się pozyskać to 8.500,00 zł, ale MKO będzie starał się ją powiększyć poprzez wsparcie ze strony partnerów.

Działania ruszą już od stycznia, zaś uczestnicy będą o ich przebiegu na bieżąco informować na stworzonym przez siebie kanale w serwisie Facebook oraz poprzez partnerów.

Trzymamy kciuki, aby młodzi odnieśli sukces – organizacyjny i osobisty zarazem!