dzień kropki 2020

Międzynarodowy Dzień Kropki

• • •

Ten DZIEŃ to wspaniałe święto KREATYWNOŚCI WYOBRAŹNI TALENTÓW rozwijania UKRYTEGO POTENCJAŁU celebrujące INNOŚĆ i RADOŚĆ.

• • •

Moc KROPKI pokazały nasze Dzieci z klas 1-3, angażując się w swobodne zadanie detektywistyczne – TROP KROPKĘ, które polegało na odnalezieniu w otaczającym środowisku kropek i wykonaniu im fotografii.

Przedstawiamy efekty ich działań tropiąco-porównawczych! Gratulujemy  wspaniałej wyobraźni!

Autorami fotografii są uczniowie z klasy:

1a

Małgosia Penk, Igor Stolc, Tymoteusz Lejkowski, Liliana Pionk, Filip Telega, Jana Kurowska, Jakub Mucha,

1b

Klara Cierzan

2a

Leon Bulczak, Filip Cymerman,

3a

Sonia Mayorov, Oliwier Mallek, Dawid Cyman, Dominik Goyke, Milena Wenta, Sambor Miłosz, Tosia Formela, Dawid Sildatk, Szymon Woźniak

3b

Igor Puzdrowski, Justyna Bladowska, Małgorzata Kotłowska, Mikołaj Bigus, Natalia Drężek.

A tutaj filmik, który pokazuje skąd wzięła się KROPKA:

Niech moc KROPKI będzie z nami w tym wyjątkowym roku.

/ Joanna Antczak/

2a

Z życia 2a

Podczas Majówki powstał niezwykły filmik pokazujący w ujęciach obiektywów dzieciaków i rodziców z klasy 2 a, jak piękna jest nasza Polska. Zapraszam do obejrzenia wzruszającej prezentacji, która będzie nam przypominać wspaniałe chwile z bycia razem tu i teraz. Autorką filmiku jest pani Elwira Cyman, mama Dawida i Krystiana.😍
Pozdrawiam uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej Szkoły cytując klasyka “Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija”.

Nasi uczniowie na portalu “Freinet- Grupa Gdańska

2020.05.12 Podróż na Ziemię (13)

Podróż na Ziemię

22 KWIETNIA obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie z klasy 1a podjęły kolejne wyzwanie: PODRÓŻ NA ZIEMIĘ.

10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0 START. Rakieta wystartowała, wszyscy mocno przyklejamy się do miejsc! Lecimy, lecimy… ooo nie, asteroida! Lecimy prosto na siebie! Szybciutko pochylamy się do przodu… Ufff nawet nas nie drasnęła! Lecimy, lecimy dalej… Ooo a teraz wlecieliśmy w jakieś kosmiczne śmieci! Musimy uważać, żeby nie uszkodziły nam rakiety… Wyginamy się na prawo, wyginamy się na lewo… Znowu nam się udało! Za chwilę będziemy na miejscu… Taaak, już ją widzę, to mała niebiesko-zielona planeta… A wy widzicie?

Wykonanie rakiety wg własnego pomysłu sprawiło dzieciom wielką radość oraz doskonałą zabawę z całą rodziną. Odbyły niesamowitą podróż. Wyruszyły w kosmos, aby wylądować na planecie Ziemia. Podróż rakietą można było urozmaicić poprzez dodanie efektów dźwiękowych: https://www.youtube.com/watch?v=KfYto9Szei8 oraz trochę “podramować”.

Dzieci doskonale wiedzą, że przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną.

/Hanna Leszczyńska/

2020.05.04 Kto ty jesteś Polak mały 1a (4)

Kto ty jesteś? Polak mały!

Uczniowie klasy 1a doskonale znają symbole Polski. Pamiętają o świętach majowych. Znają ich daty. Postanowiły przedstawić je za pomocą prac plastycznych i nie tylko.