zmiany_organizacyjne_2020_2021

Zmiany organizacyjne w szkole od 1 września 2020 r. [AKTUALIZACJA]

W związku z koniecznością dostosowania zasad pracy w szkole do wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego informujemy, że od 1 września 2020 r. w naszej szkole panować będą następujące zasady (stan na 26.08.2020 r.):

Oddziały przedszkolne

1. Uczniowie rozpoczynają lekcje o różnych porach:
    0a – 8.30
    0b – 7.30
    0c – 9.00
    0d – 8.00
  2. Szatnie oraz strefy wspólne dla rodziców / opiekunów znajdują się w budynku głównym na 1 piętrze.
  3. Dziecku może towarzyszyć jeden opiekun (obowiązuje zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekcja dłoni lub rękawiczki).
  4. Uczniowie spożywają śniadania w swoich klasach.

1. Klasy pracują w systemie stacjonarnym.
  2. Uczniowie rozpoczynają lekcje o różnych porach: 8.00, 8.55, 9.45.
  3. Rodzice uczniów klas 1 mogą korzystać ze stref wspólnych w szatniach w 1 bloku dydaktycznym tylko w pierwszym tygodniu nauki. Uczniowie i rodzice / opiekunowie klas 1-3 wchodzą do szatni wejściem A, a klas 4 wejściem C.
  4. Dziecku z klas 1 może towarzyszyć jeden opiekun (obowiązuje zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekcja dłoni lub rękawiczki).
  5. Uczniowie odbywają zajęcia przez cały dzień w tej samej sali, z wyjątkiem zajęć z informatyki i wychowania fizycznego.
  6. O częstotliwości przerw klas 1-3 decydują wychowawcy i ustalają je nie rzadziej niż raz na 45 minut.

1. Klasy pracują w systemie stacjonarnym, tzn. wszyscy uczą się w szkole.
  2. Uczniowie rozpoczynają zajęcia o różnych porach: 8.00, 8.55.
  3. Uczniowie wchodzą do szatni wejściem C.
  4. Uczniowie odbywają zajęcia przez cały dzień w tej samej sali, z wyjątkiem zajęć z informatyki, języków obcych i wychowania fizycznego.
  5. Przerwy międzylekcyjne ustalone są zgodnie z dotychczasowym systemem organizacji pracy.

Dodatkowe zasady

1. Uczniowie podczas przerw powinni przebywać na holach przy klasach, w których mają zajęcia.
  2. Uczniowie zakrywają usta i nos w częściach wspólnych.
  3. Wszyscy uczniowie mają obowiązek częstego mycia rąk po wejściu do szkoły, przed i po jedzeniu, przed zajęciami, a dodatkowo uczniowie klas 1-8 dezynfekcji rąk po wejściu do szkoły.
  4. Pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się przy wejściach do szkoły, w szatniach, świetlicach, bibliotece, stołówce i hali sportowej.
  5. Osoby postronne wchodzą na teren szkoły wejściem głównym oraz zgłaszają w portierni powód wizyty (obowiązuje zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekcja dłoni lub rękawiczki).

Ponadto pragniemy zwrócić uwagę na najważniejsze informacje, które otrzymaliśmy od Ministra Edukacji Narodowej.

Wskazówki dla rodziców

Wskazówki dla uczniów

Prosimy o bieżące śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej oraz Facebooku szkoły.