04.10 Światowy dzień uśmiechu (2)
Szkoła Promująca Zdrowie Wydarzenia

Światowy Dzień Uśmiechu

W pierwszy piątek października jest obchodzony Światowy Dzień Uśmiechu. Uśmiech jest tym, co chcemy i lubimy oglądać u innych. Jest on zwiastunem szeroko rozumianej radości życia. Jest z nim związane powiedzenie „śmiech to zdrowie”, które okazuje się nie jest tylko metaforą.

W związku z tym w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia z panią pielęgniarką Wiolettą Szczodrowską w klasach 0-1. Nawiązujące do szeroko rozumianej higieny, w tym tej jamy ustnej.

Dzieci klas 1-3 wykonały prace plastyczne na temat: „Uśmiechem mogę zmienić cały świat”. Prace, które zostały wystawione w auli naszej szkoły. Mogliśmy je podziwiać  od piątku 4 października 2019r.

W klasach 1-3 odbyły się zajęcia zajęcia tematyczne: Dlaczego warto przestrzegać zasad higieny osobistej?