28555655_417287712025720_1709800264_o
Języki obce Konkursy

II miejsce w konkursie Speakers’ Corner

Speakers’ Corner to konkurs polegający na zaprezentowaniu krótkiego przemówienia w języku angielskim na dowolny temat tak, jak ma to miejsce w Hyde Park w Londynie. Należy jednak pamiętać, żeby nie urazić w swojej wypowiedzi uczuć i dóbr osobistych innych osób.
W XIII edycji tego konkursu na szczeblu powiatowym, który odbył się 26 lutego 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Kartuzach, udział wzięło dwoje uczniów naszej szkoły: Wiktoria Leman z 3b i Jonasz Mielewczyk z 3e. Przy ocenianiu przemawiających brane były pod uwagę następujące czynniki: poprawność językowa, bogactwo językowe, wymowa, oryginalność i indywidualne potraktowanie tematu.
Nasza uczennica Wiktoria, która do konkursu przygotowywała się pod opieką p. Jolanty Śledź, zajęła miejsce drugie, a temat Jej przemówienia brzmiał: “A young woman in the alternate society”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

/Grażyna Węsiora/