Wieńce adwentowe2018 (4)

Konkursy adwentowe

W naszej szkole 14 grudnia miało miejsce kilka miłych zdarzeń. Otóż zostały rozstrzygnięte dwa konkursy: Najpiękniejsza szopka Bożonarodzeniowa oraz konkurs na Gwiazdę Betlejemską (prawdziwe dzieła sztuki 🙂 )

W kategorii grup ,,0″ za Najpiękniejszą szopkę  przyznano następujące miejsca:

• I grupa,,0″ b
  • II grupa ,,0″a
  • III grupa ,,0″ c

W grupie klas I-II czołowe miejsca zajęli uczniowie:

• I Milena Laska kl. 2a  ex aequo z Robertem i Dominikiem Goyke z kl. IVb i Ia
    • II Anna Płotka kl. 2d
    • III Dawid Cyman kl. 1a
    • wyróżnienie otrzymała Antonina Wolska z kl. 2a. Szopki grupy ,,0″b oraz Roberta Goyki i Mileny Laski reprezentowały naszą szkołę w konkursie powiatowym w Somoninie. Gratulujemy!

Najpiękniejsze Gwiazdy Betlejemskie z grup ,,0″ wykonali:

• I Albert i Mikołaj Puzdrowscy ,,0″b
    • II Jan Kubiak ,,0″ c
    • III Zuzanna Choszcz ,,0″a

Z klas I i II z wytypowaliśmy kolejnych zwycięzców:

• I  Mikołaj Bigus kl. Ib
    • II Szymon Woźniak kl. Ia
    • III Agnieszka Kaspruk kl. 2a
    • wyróżnienia otrzymali : Ignacy Brzeski ,,0″ b, Urszula Kotłowska 2a, Nikola Kubiak 2c, Antonina Wolska 2a. Wielkie brawa!

Nagrodzeni zostali również uczestnicy Przeglądu wieńców adwentowych ( przepiękne!). W tym roku uczniowie wraz z rodzicami przygotowali  47 wieńców, każdy z uczestników przeglądu otrzymał słodycze i książeczkę o obrzędach wigilijnych lub o godnym przeżywaniu niedzieli.
Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy tak aktywnie włączają się w życie szkoły serdecznie dziękujemy i życzymy radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

/Organizatorzy/