2019.11.21 Dzień Życzliwości (22)
Szkoła Dobrego Wychowania Szkoła Promująca Zdrowie Uczniowie

Dzień życzliwości

„Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy” – to hasło towarzyszyło nam 21 listopada, kiedy w naszej szkole odbywał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Cała społeczność szkolna swoją radość, entuzjazm postanowiła wyrazić poprzez żółte akcenty w ubiorze. Wchodząc rano do szkoły, każdy otrzymał kartkę z sentencją na dobry dzień oraz miłe pozdrowienie. W auli głównej czekała miła niespodzianka w postaci fotoramki, gdzie mogliśmy dołączyć do grona życzliwych i dzielić się radością z innymi poprzez wykonanie pamiątkowego zdjęcia. W klasach również nie brakowało „życzliwych” pomysłów – rozmawialiśmy o tym, że bycie życzliwym jest ważne, na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu, była spora dawka pozytywnej energii, która zmobilizowała tych małych i tych dużych do działania J Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu… Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.

Dziękujemy za zaangażowanie.
Z najlepszymi życzeniami