Konkursy Uczniowie

Liderzy Europy

Dnia 20 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w I etapie konkursu „Liderzy Europy”, który przeprowadzili pracownicy Banku Zachodniego WBK. Rozgrywki odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. W konkursie wzięło udział 5 drużyn, w tym dwie z naszej szkoły. Pozostali uczestnicy to uczniowie ZSP w Sierakowicach oraz Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej. Zadania dotyczyły przede wszystkim bankowości oraz wiedzy o społeczeństwie. Ponadto prowadzący przeprowadzili pogadankę z uczniami. Opowiedzieli o działalności banku oraz przestrzegali przed różnymi formami wyłudzeń np. „metodą na wnuczka” oraz zagrożeniami wynikającymi z cyberbankowości.

Naszą szkołę reprezentowały następujące drużyny:

Drużyna „Czerwonych” :

1. Agata Spręga
  2. Sandra Labuda
  3. Julian Kamiński
  4. Przemysław Cyman

Drużyna „Niebieskich”:

1. Julia Bronk
  2. Marta Treder
  3. Anna Sildatk
  4. Kacper Stankowski

Drużyna „Czerwonych” zakończyła I etap rozgrywek na miejscu drugim, a „Niebieskich” na miejscu trzecim.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie, który odbędzie się pod koniec roku szkolnego.

/Ewelina Cierocka – opiekun uczniów/