RAMKA_S_M.cdr

Pierwszoklasiści na spotkaniu ze św. Mikołajem

Dnia 30 listopada uczniowie klas I Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę do Drzewiny. Tam swoją siedzibę ma św. Mikołaj. Każdej grupie szkolnej przypisany został specjalnie wyszkolony Elf przewodnik.

Odwiedziliśmy lapońską wioskę w której zobaczyliśmy osiołka, kózki i owieczki. Zobaczyliśmy jak zrobiona jest lodówka, którą umieszcza się wysoko nad ziemią, jako ochrona przed niedźwiedziem polarnym. Grzaliśmy rączki w wigwamie z drewna w którym przy rozpalonym palenisku elfy opowiadały nam o Mikołaju. Obejrzeliśmy pokaz filmu oraz największą na pomorzu miniaturową, ruchomą Krainę Zabawek Elfów. Na warsztatach świątecznych ozdabialiśmy bombeczki i zrobiliśmy piękne stroiki. Na zakończenie spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem.

Było to nie lada przeżycie dla dzieci, które osobiście mogły z nim porozmawiać.